• LODOWE WARSZTATY

• Kolejne warsztaty kulinarne w ZSOiZ w Bolesławcu

Już po raz trzeci uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. 26 listopada 2018r. z inicjatywy Pani Małgorzaty Plis-Lozer odbyły się warsztaty lodowe dla uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej w Kruszynie oraz uczniów klas I, II, III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu, które poprowadzili: Rafaello Derosa- mistrz branży lodziarskiej, który potrafi fantastycznie opowiadać o lodach, ich produkcji i zachęcać do ciągłego szukania nowych pomysłów na smaki w polskich witrynach oraz technolog lodziarstwa i cukiernictwa Szymon Wolański - mistrz cukiernik, specjalista ds. tradycyjnej produkcji lodów z wieloletnim doświadczeniem zebranym podczas tworzenia i rozwoju wielu firm lodziarskich w Polsce i za granicą. Właściciel lodziarni i produkcji lodziarskiej, gdzie lody wytwarzane są zgodnie z dekalogiem unikatowego produktu.
            „Do lodów trzeba podchodzić z fantazją, a to zawsze wiąże się z tworzeniem nowych smaków” – przekonywał Raffaelo Derosa, który zasypywał uczestników pomysłami i ciągłą degustacją lodów śmietankowych, piernikowych, pistacjowych, sorbetu truskawkowego i malinowego. Pani Malgosiu-DZIĘKUJEMY – uczniowie klasy VIII.

Ewa Śliwińska

• 100 x NIEPODLEGŁA

• Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV b i panią Magdę Kędzierską.

Dzięki zaangażowaniu czwartoklasistów mogliśmy jeszcze raz cofnąć się w czasie i prześledzić najważniejsze dla naszej ojczyzny wydarzenia. Program artystyczny wzbogaciły pieśni patriotyczne przygotowane przez uczniów

klas IV-VIII. Wśród pieśni najbardziej znanych i lubianych nie mogło zabraknąć uroczystego odśpiewania „ Roty” , która poruszyła serca zaproszonych gości: panią sołtys  Łazisk Joannę Łucką, księdza proboszcza Ludwika Maciaka, przedstawiciela radnego gminy Bolesławiec  pana Rafała Jańca, radną gminy Bolesławiec- panią Grażynę Łucką.

Ciężka praca aktorów została nagrodzona gromkimi brawami. Dziękujemy za chwile pełne wzruszeń i pouczającą lekcję historii.

Anna Kaluzka