• PIERWSZY DZIEN WIOSNY

• PIERWSZY DZIEN WIOSNY – dniem języków i kultury międzynarodowej

Powszechnie wiadomo, że 21  marca  witamy wiosnę, a żegnamy zimę. W tym roku nasza szkoła zorganizowała dzień kultury międzynarodowej, dzięki czemu mogliśmy poznać tradycję, kuchnię oraz różne ciekawostki ze świata.

Przedszkolaki z grupy najmłodszej przybliżyły nam włoskie zwyczaje. Nie zabrakło gondolierów, modelek, Pinokia, pana makaronu i pani pizzy. Całość prezentacji zwieńczyła informacja o ważniejszych zabytkach tego gorącego kraju.

Masza i niedźwiedź wprowadzili nas wraz z 4-5 latkami do Rosji. W tej sytuacji oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej rosyjskiej pajdy ze smalcem i ogórkiem. Dzięki zerówce przenieśliśmy się do Anglii. 1 a natomiast zabrała nas do Albanii, skąd wraz z 1b wyruszyliśmy do Portugalii. Obie klasy pierwsze przygotowały poczęstunek inspirowany tradycyjną kuchnią tamtych regionów.

Prosto z Portugalii udaliśmy się do Irlandii, gdzie 2 a w zielonych strojach opowiadali nam o irlandzkich ciekawostkach.

Klasa 4 a w strojach ludowych bawarskich przybliżyła wszystkim najważniejsze fakty, dania, zabytki, zwyczaje i sportowców z Niemiec.

Kończąc  pierwszą część pokazów wraz z 4 b w rytmach brazylijskiej samby wkroczyliśmy w degustację przygotowanych potraw.

Po niedługiej przerwie w podróż po krajach zabrały nas starsze klasy. Z 5 a zwiedziliśmy Hiszpanię, a 5 b Francję. Dzięki 6 klasie, która podbiła serca jurorów poznaliśmy kraj kwitnącej wiśni – Japonię.

7 klasa częstowała nas specjałami rodem z Ameryki. Kwintesencją całego pokazu były tureckie kebaby przygotowane przez klasę 8.

Nagrody dla najlepszych ufundowała Rada Rodziców.

Taki dzień jak ten dostarcza wielu emocji. Uczy o otaczającym nas świecie, wzajemnej kulturze i promuje tolerancję. Dzięki nim stajemy się prawdziwymi obywatelami świata.

Anna Kaluzka

• KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

• Jak co roku uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Bolesławiec wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.  W eliminacjach gminnych Zespol Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie reprezentowali: Kacper Rościszewski oraz Antonii Erens. W powiatowych eliminacjach udział weźmie Kacper Rościszewski, ktory zdobył II miejsce w eliminacjach gminnych.

Gratulujemy!

• II MIEJSCE PIŁKA SIATKOWA CHLOPCÓW

•  W poniedziałek 18 marca 2019 r. w sali sportowej ZSP w Żeliszowie rozegrano ostatnie halowe zawody siatkarskie odbywające się w ramach Mistrzostw SP Gminy Bolesławiec. W rywalizacji siatkarskich „dwójek” chłopców uczestniczyło pięć szkolnych reprezentacji. Nasza reprezentacja w składzie: Wojtek Zabagło, Błażej Nowak, Krystian Kowalewski, Filip Zięba, Przemysław Kośmicki zajęli znakomite II miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

• III MIEJSCE-Streetball

• Dnia 15.03.2019 r. z okazji dni otwartych w Zespole Szkół Handlowych i Usugowych uczniowie klasy 8 Naszej szkoły zostali zaproszeni na turniej koszykówki ulicznej zwanej Streetball. Poziom był bardzo wysoki jak i również wzrost niektórych zawodników napedzających nutę niepewności wśród uczniów. Zespół musiał składać się z 2 chłopców i 1 dziewczyny grającej minimum 1 połowę oraz 2 zawodników rezerwowych. Wysokie 3 miejsce wywalczyła Nasza reprezentacja w składzie: Daria Piotrowska, Mateusz Majszczyk, Jakub Wójcik, Jakub Rybiński, Kacper Zagórski

Bardzo serdecznie gratulujemy

• WYJAZD NA NARTY

• Dnia 23.01.2019 Daniel Milewicz zorganizował całodniową wycieczkę do Jakuszyc na narty biegowe. O bezpieczeństwo i podstawową naukę jazdy na nartach dbali wychowawcy klas, opiekunowie oraz instruktorzy narciarscy, którzy przygotowali atrakcje na trasach biegowych. Udało się wszystko, pogoda, warunki nieschodząca radość z twarzy dzieci. Mam nadzieję, że to dopiero początek przygody dzieci z nartami i wycieczki tego typu wpiszą się w stały kalendarz wycieczek szkolnych. Do zoabczenia na szklakach w Jakuszycach.