NAWIGACJA

 • I DZIEŃ WIOSNY

  I DZIEŃ WIOSNY

  I DZIEŃ WIOSNY - Obrazek 1

  21 marca w ZSP Kruszyn z okazji 1 Dnia Wiosny uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szkolny dzień języków.

               W imprezie wzięły udział wszystkie klasy oraz przedszkole, a nad całością czuwał samorząd uczniowski. Dzieci z przedszkola przyszły pięknie poprzebierane w stroje krajów, które wylosowaIy - 3i4-latki miały symbole związane z USA – powiedziały wierszyk i zaśpiewały piosenkę, klasa 0 – wylosowała Japonię, więc dziewczynki przebrały się w kimona, chłopcy wystąpili w przebraniu smoka. Dzieci zaprezentowały podstawowe informacjie o kraju i tradycyjne potrawy.

                Klasy 1-3 zaprazentowały Grecję, Hiszpanię, Niemcy. Uczniowie wykonali plakaty z informacjami o swoich krajach, usłyszeliśmy tradycyjną w tych krajach muzykę i  piosenkę po niemiecku w wykonaniu uczniów klasy 3b.Wszystkich uczestnikow nagrodzono słodyczem i każda klasa dostała grę planoszową.

             Klasy starsze 4-7 przygotowały plakaty, potrawy, opowieści o zwyczajach i stroje wywodzące się z wylosowanych przez nich krajów (Francja, Wielka Brytania, Australia, Rosja, Włochy). Podczas prezentacji komisja złożona z przewodniczących wszystkich klas oceniała jakość przygotowania. Po zakończonej prezentacji samorząd uczniowski zadawał każdej z klas po 10 pytań dotyczących ich kraju – omnibus.

  Na koniec rozdano nagrody: 1 miejsce za prezentację i nagrodę grę Eurobiznes wygrała klas 5, natomiast zwyciężcą omnibusa została klasa 4a. Gratulujemy wszyskim i dziękujemy za wspólną zabawę.

   

  Karolina Kowalczyk

 • WYCIECZKA KLASY IVA i IVB

  WYCIECZKA KLASY IVA i IVB
   

  WYCIECZKA KLASY IVA i IVB - Obrazek 1 WYCIECZKA KLASY IVA i IVB - Obrazek 2