liczba odwiedzin: 346913

Nawigacja


 • PROJEKT -"WROTA SOLIDARNOŚCI"

  PROJEKT -"WROTA SOLIDARNOŚCI"

  W dniu 27 września w ramach Projektu „WROTA DO SOLIDARNOŚCI” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce historycznej do Wrocławia. Odbyli m.in. spotkanie ze świadkiem historii – Panią Sonią Krok - więźniem stalinowskim, skazanym w latach 50-tych, organizatorem tajnej organizacji konspiracyjnej na początku lat-50-tych. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach realizacji zadania pod nazwą: "Program wspierania rozwoju uczniów wybitnie uzdolnionych."

  Dziękujemy Pani Grażynie Wężyk oraz Panu Sebastianowi Zielonce za zaangażowanie uczniów naszej szkoły w tych bardzo ciekawych i wartościowych zajęciach.

 • II MIEJSCE -PILKA RĘCZNA CHŁOPCY

  II MIEJSCE -PILKA RĘCZNA CHŁOPCY

  Chłopcy z Kruszyna drudzy!

  Kolejne zawody, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły to piłka ręczna chłopców klas 7 i 8. W ślad za dziewczętami poszli chłopcy i mimo, iż nie wygrali zawodów, to zdobyli bardzo dobre- drugie miejsce. Do zwycięstwa zabrakło niewiele, bo jednej bramki, mimo to chłopcy zostawili dużo zdrowia i z uporem dążyli do wygranej. Gratulacje!

  Maciej Sawicki

 • I MIEJSCE- PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

  I MIEJSCE- PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

  Dnia 12 września odbyły się pierwsze z serii zawodów międzyszkolnych zaplanowane na rok szkolny 2019/2020

  Swoje zmagania rozpoczęły dziewczęta klas 7 i 8 w turnieju piłki ręcznej. Rozgrywki odbyły się na boisku sportowym w Bożejowicach i jak się okazało dziewczęta z naszej szkoły okazały się najlepsze wygrywając wszystkie spotkania. Mecze były zacięte, nie brakowało ładnych bramek, świetnych akcji i parad bramkarek.

  Tym niemniej ogromne brawa dla naszych dziewcząt 

  Maciej Sawicki

 • NOWY ROK NA START!

          

  Uwaga !! Uwaga!! Nieuchronnie nadszedł czas rozpoczęcia roku szkolnego 2019/ 2020!

  W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kruszynie odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie obecnej klasy ósmej. Tradycyjnie Dyrektor szkoły, pan Dariusz Kunaszko, gorąco przywitał zaproszonych gości, rodziców , nauczycieli i uczniów, życząc wszystkim sukcesów, wysokich osiągnieć w nauce , przyjemnej i owocnej pracy.

  Otwarcie tego roku jest dość szczególne z wielu powodów. Pierwszym z nich przyjęcie do grona społeczności szkolnej 21 pierwszoklasistów, którzy zgodnym chórem powtarzali tekst ślubowania za Panem Dyrektorem. W iście rycerskim stylu młodzi kandydaci zostali mianowani na pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kruszynie. Wisienką na torcie tego wydarzenia okazały się rożki pełne niespodzianek przygotowane przez wychowawczynię klasy pierwszej- panią Beatę Chmielik i rodziców tej klasy.

  Grono nauczycieli przywitało nowych kolegów i koleżanki, którym kibicujemy w jak najszybszym zaklimatyzowaniu się w naszym środowisu.

  Kolejnym powodem jest kończący się już prawie remont budynku szkoły, co napawa nas dumą i radością.

  Wiele będzie się działo, rok zapowiada się bardzo obiecująco. Życzymy wszystkim wytrwałości w wyznaczonych celach , sukcesów w każdej dziedzinie i na każdym polu!!

  Anna Kaluzka

 • EGZAMIN PO ÓSMEJ KLASIE

  EGZAMIN PO ÓSMEJ KLASIE

  Szanowni Państwo, Drodzy Ósmoklasiści,

  Przedstawiam wyniki szkoły, które uzyskali uczniowie klas 8 podczas kwietniowego egzaminu. Serdecznie gratulujemy uzyskanych efektów podczas sprawdzianu zewnętrznego. Warto podkreślić, że wynik jeden z najwyższych w Gminie Bolesławiec jest efektem pracy uczniów i nauczycieli, którzy włożyli wiele wysiłku, aby sprostać jednemu z najważniejszych wyzwań edukacyjnych.  Serdeczne podziękowania składam nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do ważnego sprawdzianu tj. Języka polskiego- Pani Małgorza Hlastawa -Wojtowicz, Matematyki - Pani Klaudii Medyńskiej, Jezyk niemieckiego - Pani Ewie Śliwińskiej i Języka angielskiego- Pani Karolinie Kowalczyk. Zastosowane metody i formy pracy przełożyły się na fantastyczny wynik.

  Drodzy nauczyciele i uczniowie jestem z Was dumny i jeszcze raz gratuluje sukcesu!

  Dyrektor

 • SUKCESY MILENY!

  SUKCESY MILENY!

  29 maja w Teatrze Starym odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Powiatu Bolesławieckiego  w ramach Tygodnia z Powiatem Bolesławieckim. Uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu zaprezentowali bardzo zróżnicowany zestaw piosenek, od klasycznych utworów dla dzieci po światowe hity muzyki rozrywkowej. Ich umiejętności oceniało jury w składzie: Zofia Michalska, Dariusz Jaros i Wojciech Szajwaj. Nagrodę w kategorii klas IV-VIII zdobyła uczennica klasy VII Milena Uznańska.  To kolejny sukces naszej uczennicy.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 • KONKURS MATEMATYCZNY

  KONKURS MATEMATYCZNY

  Szymon Błędniak laureatem XVII Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego! Uczeń klasy siódmej reprezentował naszą szkołę w zmaganiach najlepszych matematyków kl.VI-VII z całego powiatu bolesławieckiego. Zajmując w tym konkursie II miejsce potwierdził swoje doskonałe umiejętności dotyczące „królowej nauk”. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

  W tym samym konkursie, w innej grupie wiekowej, wspaniały wynik osiągnął również uczeń klasy Vb, Kamil Chwała. Jemu również składamy gratulacje!

 • LAUREATKA KONKURSU

  LAUREATKA KONKURSU

   Dnia 21 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Bolesławcu odbył się XIX Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Dominika Pasternak z klasy VI. Ogromnie się cieszymy, gdyż Dominika uzyskała wynik 50 punktów (VII miejsce). Jednocześnie została Laureatką tego niezwykle trudnego konkursu.

  Gratulujemy!

 • GMINNA GALA "ODKRYWCÓW TALENTÓW"

  GMINNA GALA "ODKRYWCÓW TALENTÓW"

  Od kilku lat w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kruszynie propaguje się wśród podopiecznych ideę poszukiwania, rozwijania i pielęgnowania talentów i zdolności.

  Zdolności to różnice indywidualne, które sprawiają, że przy jednakowej motywacji i uprzednim przygotowaniu poszczególni ludzie osiągają, w porównywalnych warunkach zewnętrznych, niejednakowe rezultaty w uczeniu się i działaniu. Stymulowane i rozwijane zdolności naturalne mogą przerodzić się w talent. Wychodzimy z założenia, że wszyscy uczniowie – wszystkie dzieci są zdolne. Naszym obowiązkiem jest odkrycie potencjału drzemiącego w każdej osobie oraz umiejętne podsycanie, stymulowanie oraz pielęgnowanie rozbudzonych zdolności. Ważnym jest wspieranie dzieci i młodzieży oraz rozszerzenie tychże działań. Każdy bowiem powinien osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości i w dziedzinie, która jest mu najbliższa.

  Nasza Szkoła i Gmina wspiera oraz motywuje uczniów do rozwijania ich zainteresowań, zdolności i pasji. Poza odkrywaniem i rozwijaniem talentów uczniów, naszym zadaniem jest wyposażyć młodzież we wszechstronną wiedzę i przygotować ją do dalszego rozwoju. Mamy także uczyć samodzielności oraz umiejętności trafnej samooceny. Naszym celem jest uporządkowanie i ukierunkowanie działań w celu rozwijania zainteresowań i talentów uczniów, stwarzanie warunków do osiągania sukcesów wszystkim dzieciom oraz promowanie ich działań na terenie szkoły i w środowisku lokalnym.

  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kruszynie należy już od sześciu lat do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia oraz posiada (odnowiony w tym roku) Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia.

   

  Jednym z elementów propagowania uzdolnień wśród uczniów jest Gminna Gala „Odkrywców Talentów” organizowana już po raz piąty przez Zespól Szkolno – Przedszkolny w Kruszynie dla utalentowanej młodzieży z terenu Gminy Wiejskiej Bolesławiec.

  Tegoroczna Gala „Odkrywców Talentów”, przeprowadzona, dzięki uprzejmości pana dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kruszynie Janusza Cieśli, była wyjątkowa. Pozwoliła wszystkim zgromadzonym na zapoznanie się z ogromną różnorodnością uczniowskich zdolności, a występującym dała możliwość podzielenia się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami z licznie zgromadzoną na widowni publicznością.

  W prezentacji swych talentów wzięło udział 29 uczniów z siedmiu gminnych szkół, co stanowi dowód na to, iż szkoły gminne to miejsca niezwykłe, pełne pasji, w których rozwijają się wyjątkowi młodzi ludzie.

  Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kruszynie zaprezentowali się:

   

  - Michał Koban, Joel Szelągowski w pokazie sprawnościowym z przyrządem o nazwie „diablo”, Emilia Turecka, Abigail Stawicka, Katarzyna Koptyra, Klaudyna Pirożek, Weronika Domańska w tańcu orientalnym „ze skrzydłami” ze Szkoły Podstawowej z Dąbrowy Bolesławieckiej.

   

  - Natalia Kura w piosence pt.: „Zakryj”, Łukasz Szymański, który powiedział wiersz pt.: „Daktyle” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Żeliszowa.

   

  - Izabela Dwilewicz w tańcu współczesnym oraz Oliwia Jodłowska, Oliwia Matyjewicz, Martyna Wołoszyn, Kornelia Subda, Kinga Miżdal, Marika Ejben, Maja Mierzwa w piosence pt.: „ECO – ROCK” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Brzeźnika.

   

  - Martyna Hetnar i Katarzyna Nenkin w tańcu współczesnym z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Trzebienia.

   

  - Julia Nowacka w piosence „Miejcie nadzieję” i Jagoda Kurowska w recytacji wiersza „Odnaleźć samego siebie” Tadeusza Różewicza z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Bożejowic.

   

  - Julia Rajfur w gimnastyce artystycznej i Kornelia Szostak z piosenką pt.: „MOONLIGHT” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Kraśnika Dolnego.

   

  - Marcel Pala w piosence pt.: „Kaktus” oraz Aleksandra Plizga, Katarzyna Mazurkiewicz i Daria Piotrowska jako „kosmiczne” postacie w tańcu współczesnym z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Kruszyna.

   

  Przed występem uczestników, zebrani na sali widzowie, mieli okazję zapoznać się z prezentacjami przygotowanymi przez poszczególne szkoły. Na prezentacjach widać było, jak wiele ciekawych imprez i działań jest organizowanych i podejmowanych w naszych szkołach. 

  Wszyscy uczestnicy, z rąk pani Iwony Przybylskiej – sekretarza Gminy Bolesławiec, otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa w Gali oraz z rąk zaproszonych gości - upominki ufundowane przez Wójta Gminy Bolesławiec.

  Swoją obecnością Galę zaszczycili :

  • Sekretarz Gminy Bolesławiec- Pani Iwona Przybylska,
  • Dyrektor Gminnego Zakładu Obsługi Szkół – pani Barbara Majecka,
  • Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Bolesławiec- Pani Grażyna Łucka,
  • Radni Gminy Bolesławiec: Rozalia Gajewska, Rafał Janiec, Henryk Ostrowski,
  • Ksiądz Proboszcz Ludwik Maciak,
  • Sołtysi wsi Łaziska – Marta Kiernicka oraz wsi Kruszyn Pan Henryk Ostrowski,
  • Pani Joanna Łucka - członek zarządu stowarzyszenia „Nasze Łaziska” ,
  • Pan Ryszard Duran Przewodniczący Rady Zespołu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym                                w Kruszynie wraz ze skarbnikiem – Panem Pawłem Uznańskim,
  • Pani Katarzyna Lewandowska - Przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie,

  oraz dyrektorzy szkół, które wzięły udział w V Gminnej Gali „Odkrywców Talentów”:

  • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej– Pani Lilia Liszcz,
  • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym – Pani Krystyna Myszkun,
  • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie – Pan Arkadiusz Kruszelnicki,
  • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeżniku– Pani Małgorzata Cołokidzi,
  • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie – Pan Dariusz Kunaszko

   

  Na widowni nie zabrakło rodziców, uczniów, nauczycieli, którzy entuzjastycznie nagradzali oklaskami wszystkich wykonawców.

  Na zakończenie V Gminnej Gali „Odkrywców Talentów” w swoim podsumowaniu sekretarz Gminy Bolesławiec Pani Iwona Przybylska podziękowała wszystkim uczestnikom za udział. Podkreśliła, że  warto jest inwestować w dzieci, u których zawsze  poszukuje się mocnych stron i warto te mocne strony wzmacniać.

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie jeszcze raz podziękował wszystkim za udział, zapraszając jednocześnie w przyszłym roku na VI Gminną Galę „Odkrywców Talentów”.

  Koordynatorem i organizatorem Gali była pani Marzanna Gal – Lider Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień ZSP w Kruszynie oraz pani Klaudia Medyńska, pan Marek Kwaśniak, pani Magdalena Kędzierska. Podziękowania należą się również panu Władysławowi Juszkiewiczowi- akustykowi z GOKiS-u w Kruszynie.

   

   

  Marzanna Gal

  Lider Szkolnego Zespołu

  Wspierającego Uzdolnienia

 • ZAWODY Z MISTRZEM...

  ZAWODY Z MISTRZEM...

  Dnia niedzielę dnia 19.05.2019 Nasza szkoła brała udział w zawodach lekkoatletyka dla każdego !!!

  Na torach boiska rywalizowały dzieci z klas 1-3 oraz 4-6. Twarzą zawodów był Szymon Ziółkowski, który należy do najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów. Uzyskiwał rekordy Polski juniorów, zdobył tytuły mistrza świata i Europy w tej kategorii wiekowej. W 2000 wywalczył złoty medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Uczestniczył również w igrzyskach olimpijskich w Atlancie (1996)Atenach (2004)Pekinie (2008) i Londynie (2012). W dorobku uzyskał trzy medale mistrzostw świata, w tym tytuł mistrzowski wywalczony w Edmonton (2001).  Wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w 2012 w Helsinkach. W sezonach 1995–2009 czternastokrotnie uzyskiwał najlepsze rezultaty w Polsce w rzucie młotem. Kontrolował przebieg zawodów oraz motywował młodych zawodników. 

  Bardzo dziękuję i życzę dalszych sukcesów na torach.

  Treningi lekkoatletyczne odbywają się codziennie o godz 15:30 na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu przy ul. Komuny Paryskiej. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy 

  Daniel Milewicz

 • WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU "OTWARTY UMYSŁ"

  WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU "OTWARTY UMYSŁ"

  W ramach projektu „Otwarty umysł – szansą na rozwój” uczniowie biorący udział w projekcie pojechali 10 maja 2019 na wycieczkę do Leśnego Banku Genów w Kostrzycy. Podczas wycieczki poznali budowę warstwową lasu, dowiedzieli się, dlaczego potrzebne są mrówki, poznali ekosystem lasu, funkcje lasu i dowiedzieli się, na czym polega praca leśnika. Mieli także możliwość sporządzić makietę zielnika.

  Starsi uczniowie z klas 6-8 zapoznali się z cyklem życia lasu, poznali różne rodzaje nasion, proces rozsiewania, kiełkowania, rolę owadów i poznali znaczenie drewna w życiu człowieka. Uczniowie wzięli udział w krótkiej prelekcji nt Unii Europejskiej przeprowadzonej przez panie z Urzędu Marszałkowskiego. Z okazji 15-tej rocznicy przystąpienia Polski do unii uczniowie wzięli udział w lekcji europejskiej w ramach dni otwartych funduszy europejskich.

  Wszyscy uczestniczyli dodatkowo w zajęciach w terenie nadleśnictwa Śnieżka. Pogoda początkowo nie dopisywała, ale wkrótce chmury zostały rozwiane i podziwialiśmy piękne widoki gór i ośnieżone szczyty górskie. Po obfitym posiłku zadowoleni wróciliśmy do domu.

 • WYCIECZKA KLAS IVa i Vb

  WYCIECZKA KLAS IVa i Vb

  W dniu 13.05.2019 roku Nasza szkoła po raz kolejny wyjechała na bardzo aktywną wycieczkę tym razem do Jeżowa Sudeckiego na ściankę wspinaczkową a następnie na aktywny wypoczynek na basen - termy cieplickie. Po szczegółowej informacji na temat bezpieczeństwa w czasie wspinaczki jak i wobec kolegów oraz koleżanek uczniowie rozpoczęli wspinaczkę po różnych ścieżkach na ścianie łapiąc maskotki przymocowane na samej górze szlaku wspinaczkowego. 

  Wycieczka została zorganizowana w ramach przygotowań do przystąpienia ubiegania się o krajowy certyfikat szkoły promującej zdrowie.

   

  Do zobaczenia na kolejnych wycieczkowych szlakach

 • KONKURS -PIŁKA PLAŻOWA

  KONKURS -PIŁKA PLAŻOWA

  Dnia 6.05.2019 r. po raz pierwszy w gminie został rozegrany turniej siatkówki plażowej klas 7-8. Dlaczego tak spektakularny turniej? Ponieważ pod kątem przepisów jest grą bardzo trudną i nieprzewidywalną. Nasza reprezentacja w składzie Mateusz Majszczyk, Jakub Rybiński oraz Jakub Wójcik zajęli 3 miejsce dzielnie walcząc o każdą piłkę na boisku.

   Daniel Milewicz.

  Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów !!!

 • PIKNIK EUROPEJSKI

  PIKNIK EUROPEJSKI

  Podczas Pikniku Europejskiego, zorganizowanego w dniu 1 maja 2019 r. przez BOK MCC w Bolesławcu Milena Uznańska zdobyła I nagrodę w Konkursie Piosenki Europejskiej w kategorii wiekowej dla klas VII, VIII i III gimnazjum, wykonując utwór Lullaby of Birdland z repertuaru Ella Fitzgerald. Jury konkursu oceniało walory językowe oraz artystyczne uczestników. Piknik zorganizowany był z okazji 15.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

 • IX Dolnośląska Gala Talentów

  IX Dolnośląska Gala Talentów

  W miniony czwartek (21 marca) odbyła się IX Dolnośląska Gala Talentów, której organizatorem, jak co roku, było Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. Zespól Szkolno-Przedszkolny reprezentowała uczennica klasy VII - Milena Uznańska, która znakomitym występem potwierdziła fakt posiadania talentu i pasji.  IX Dolnośląska Gala Talentów miała na celu wyeksponowanie TYCH UCZNIÓW, którzy dzięki determinacji, zaangażowaniu, rozwijają swoje pasje, stając się jednocześnie inspiracją dla innych. 

 • GALA "ODKRYWCÓW TALENTOW"

  GALA "ODKRYWCÓW TALENTOW"

                              "Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli."

                                                                                         Honore de Balzac

   

  GALA "ODKRYWCÓW TALENTOW" - Obrazek 1GALA "ODKRYWCÓW TALENTOW" - Obrazek 2GALA "ODKRYWCÓW TALENTOW" - Obrazek 3GALA "ODKRYWCÓW TALENTOW" - Obrazek 4

  4 kwietnia 2019 w naszej szkole odbyła się już po raz piąty Gala „Odkrywców Talentów, której celem jest szukanie i promowanie uzdolnień uczniów naszej placówki. Emocje sięgały zenitu, nie zabrakło wzruszeń i dobrej zabawy, a to za sprawą uczniów, repezentujących swoje niezwykłe umiejętności i pasje.

           Każdy z nas wie, że życie bez pasji jest bezbarwne i smutne.

  Nigdy nie jest ani za wcześnie , ani za późno na odnalezienie w swoim życiu kolorów, jakie może dać nam muzyka, sport, poezja, sztuka. Właśnie wokół tych dziedziń skupiły się zainteresowania naszych młodych artystów. I tak dzięki ich wysiłkowi mogiśmy być świadkami rodzących się

  - malarzy: Adrian Skiba z kl. IV a, który w kilka minuty rysował z pamięci martwą naturę;

  - recytatorów:  Maja Kozak  w wierszu „Przyjście wiosny” – Jana Brzechwy;

  - wokalistów:  Emilia Rola, Nicola Repa, Maja Stefańska z V B , VI – Gabriela Burdzy  , Marcel Pala - Aneta Zawrotniak i Klaudia Pala;

  - tancerzy :Daria Piotrowska, Katarzyna Mazurkiewicz, Aleksandra Plizga w tańcu współczesnym;

  - instrumenatalistów: I A – Blanka Duran- gra na pianinie, II – Fabian Zmaczyński - gra na keyboardzie, IV A – Aleksandra Kędzierska – gra na skrzypcach, V A  - Karolina Błędniak  - flet, Szymon Błędniak – gra na keyboardzie ;

  - sportowców: Ia -Szymon Majewski i Gabriel Marcinkowski pokaz sztuk walki ,Dominik Jaszczak i wariacje z piłką nożną.

           Przerwę między pokazami uświetnili uczniowie tańczący znaną i lubianą Belgijkę.

           Publiczność porwał zespół  z klasy VIII !!! Takiego pokazu nikt się nie spodziewał !! Dziewczyny wykazały talent taneczny, niezwykłe poczucie humoru okraszone kreatywnością, co zagwarantowało im zajęcie pierwszego miejsca. Drugim finalistą gali jest Marcel Pala, który zaskoczył nas  niezwykłą wrażliwością muzyczną.

   Zwycięzcom GRATULUJEMY  i życzymy dalszych sukcesów! Pozostałym kibicujemy i gorąco namawiamy do pielęgnowania i rozwijania tego, co w sobie odkryli lub dopiero odkryją!!

 • VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

  VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

  VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ - Obrazek 1

  O tym, że Ziemia jest w ekologicznych tarapatach wiemy od dawna. Niestety jest coraz gorzej. W naszych środowiskach dostrzegamy wiele działań promujący proekologiczny styl życia. I tym razem mogliśmy wziąć udział w konkursie piosenki  promującej zdrowy styl życia.

           29 marca  2019 r. w kinie Orzeł odbył się  VI Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej, w którym mogły wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe z naszego powiatu. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęła się Szkoła Podstawowa nr 4 z Bolesławca.

            W konkursie zaprezentowało się 6 zespołów i 15 solistów, występy oceniało czteroosobowe  jury pod przewodnictwem Aleksandra Samostrokowa, który przed ogłoszeniem wyników pogratulował wszystkim odwagi, talentu, a przede wszystkim chęci wzięcia udziału w muzycznym konkursie.

           Naszą szkołę godnie reprezentowały: solistki: Aleksandra Kędzierska- kl. 4a, i Milena Uznańska- kl. 7, zespół : Julia Surowiecka, Oliwia Kostyk, Natalia Dymarska z klasy 4b, Nadia Nowaczyk, Jagoda Marcinkowska, Karolina Cyga i Blanka Konradowicz z kl. 4 a.

  Zespół otrzymał wyróżnienie, Ola Kędzierska zajęła 3 miejsce w kategorii grupowej –klas IV- VI, a Milena miejsce 2 w kategorii- VII i VIII klasy.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Magdalena Kędzierska

 • MISTRZOWIE GMINY BOLESŁAWIEC

  MISTRZOWIE GMINY BOLESŁAWIEC

  MISTRZOWIE GMINY BOLESŁAWIEC - Obrazek 1

  28 marca 2019 r.  w lekko deszczowy dzień odbyły się zawody w piłkę nożną chłopców . Turniej odbył się w Ocicach, przyjechały cztery drużyny Ocice , Kraśnik Dolny, Trzebień i Kruszyn. Drużyny w składzie pięciu zawodników i bramkarz rozegrały po trzy mecze. W pierwszym spotkaniu chłopcy wygrali 3 :0 z drużyną gospodarzy, kolejny mecz był trudniejszy po wyrównanej walce pokonaliśmy 2: 1 Kraśnik Dolny. W trzecim , ostatnim meczu wygraliśmy 6 : 0 i było świętowanie tytułu Mistrza Gminy Bolesławiec.  Kolejnym etapem będą zawody powiatowe w Bolesławcu.

  Marek Kwaśniak

 • LAUREATKA DOLNOŚLASKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "CZYSTA WODA"

  LAUREATKA DOLNOŚLASKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "CZYSTA WODA"

  LAUREATKA DOLNOŚLASKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "CZYSTA WODA" - Obrazek 1

  22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w czasie konferencji w Rio de Janeiro w 1992r . Z okazji tego święta  Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy ogłosiło konkurs plastyczny „Czysta woda”. Konkurs współorganizowany jest przez Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz  Fundację Dolnośląskie Forum Wodociągowe. Na konkurs napłynęło aż 407 praz z całego Dolnego Śląska, w tym ponad 20 z naszej szkoły. Podczas uroczystej gali nagrodzono blisko 80 młodych artystów. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy VIII naszej szkoły – Katarzyna Mazurkiewicz. Serdecznie gratulujemy!

 • IX DOLNOŚLĄSKA GALA TALENTÓW

  IX DOLNOŚLĄSKA GALA TALENTÓW

  IX DOLNOŚLĄSKA GALA TALENTÓW - Obrazek 1

    W miniony czwartek (21 marca) odbyła się IX Dolnośląska Gala Talentów, której organizatorem, jak co roku, było Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. Zespól Szkolno-Przedszkolny reprezentowała uczennica klasy VII - Milena Uznańska, która znakomitym występem potwierdziła fakt posiadania talentu i pasji.  IX Dolnośląska Gala Talentów miała na celu wyeksponowanie TYCH UCZNIÓW, którzy dzięki determinacji, zaangażowaniu, rozwijają swoje pasje, stając się jednocześnie inspiracją dla innych. 

strona: