• Nasze działania

•

1. Konkurs z j. polskiego dla klas 4-8 „Życzenia dla Niepodległej”. Prezentację wyróżnionych prac można obejrzeć i przeczytać w holu korytarza na 1. piętrze.
          2. Konkurs  historyczny dla klas 6-8 „Droga do wolności” przeprowadzony w tygodniu poprzedzającym rocznicę odzyskania niepodległości. W konkursie uczestniczyli wszyscy uczniowie. W klasach wyłoniono trzech najlepszych historyków i po przeprowadzeniu finałowej rozgrywki ustalono trójkę finalistów szkolnych: Dominika Pasternak kl. 6, Szymon Pasternak kl.7 i Daria Piotrowska kl. 8.Trójka finalistów po serii 10 pytań zakończyła rywalizację. Zwycięzca konkursu Szymon Pasternak otrzymał nagrodę książkową „Legiony polskie 1914-1918” autorstwa prof. A. Chwalby.
          3. Quiz patriotyczny dla klas 4-5 ” Kocham Cię Polsko” przeprowadzony został dnia16.11.2018. Wzięły w nim udział 4 drużyny mieszane, po jednym przedstawicielu z każdej klasy. Zwyciężyła drużyna w składzie:

Aleksandra Kędzierska kl. 4a,Wojciech Zabagło kl. 4b, Filip Zięba kl. 5a, Katarzyna Jaworska kl. 5b

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali słodkościami i zestawem flamastrów. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

1. Quiz patriotyczny dla klas 1-2 przeprowadzony został dnia16. 11.2018

Wzięły w nim udział 4 drużyny mieszane, po jednym przedstawicielu z każdej klasy. Zwyciężyły ex aequo 2 drużyny w składzie: Alan Gajaszek,  Blanka Duran, Maja Giza oraz Ala Pawlikowska, Wiktoria Witwicka,       Maja Giza.

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali słodkościami i zestawem flamastrów lub kredek ufundowanymi  przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców , pani Katarzynie Habiniak-Lewandowskiej i zastępcy , pani Annie Bartusiak za aktywną pomoc w pracach komisji przy sprawdzaniu zadań.

1. Uroczysty apel odbył się piątek 09.11.2018 na 4. lekcji, był on połączony z wspólne śpiewanymi pieśniami patriotycznymi. Zaproszeni goście wzruszeni byli atmosferą panującą podczas apelu, zwłaszcza podczas śpiewania „Roty”.
          2. Żywy kotylion – uczniowie klas młodszych wykonali kwiaty białe i czerwone i utworzyli z nich żywy kotylion, który zaprezentowali podczas quizu.
          3. Dnia 15.11.2018 odbył się także szkolny turniej piłki halowej w dwóch grupach wiekowych: klasy czwarte i piąte oraz klasy 6-8. Uczniowie kibicowali z przygotowanymi wcześniej biało-czerwonymi pomponami.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki a zwycięzcy medale. W grupie dziewcząt zwyciężyły: Kasia Jaworska, Emilia Rola, Amelia Mazurkiewicz i Maja Stefańska i wśród starszych dziewcząt: Gabrysia Brzymowska, Julia Kwapisz, Kasia Chwała i Ola Wróblewska. Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobyła drużyna w składzie: Przemek Kośmicki, Filip Zięba, Lucjan Łucki. Maksymilian Truszkowski i Marcel Borucki oraz wśród chłopców starszych: Mateusz Majszczyk, Jakub Rybiński, Jakub Wójcik, Mateusz Tomków i Kacper Zagórski.