• ORGANIZACJA PRACY W DOMU

• ORGANIZACJA PRACY ZDALNEJ UCZNIA W WARUNKACH DOMOWYCH

1. W trudnej sytuacji w jakiej znaleźliśmy się wszyscy muszą pamiętać
            o tym, że każdy uczy się dla siebie.
          2. Nauka indywidualna w warunkach domowych wymaga ogromnej samodyscypliny.

UCZNIU ZAPLANUJ SWÓJ CZAS NA NAUKĘ

1. Plan lekcji powieś w widocznym miejscu.
          2. Naukę traktuj jako priorytet.
          3. Przygotuj sobie sam lub z rodzicami swoje miejsce do nauki z dostępem do podręczników, zeszytów, komputera lub innych nośników z dostępem do Internetu.
          4. Systematycznie odbieraj i czytaj informacje od swoich nauczycieli.
          5. Jeżeli czegoś nie rozumiesz lub masz jakiś problem- napisz do swojego nauczyciela.
          6. Każde zadanie przeczytaj kilkakrotnie, wykonuj je spokojnie i czekaj na odpowiedź nauczyciela.
          7. Nauczyciel jest dla ciebie dostępnych w godzinach swojej pracy, jeżeli masz pytania napisz do niego.
          8. Nie wychodząc z domu on- line, przez Internet lub telefon przedyskutuj
            z kolegą problem
            z jakim się mierzysz.
          9. Nie pracuj dłużej niż to konieczne.
          10. Po zajęciach pamiętaj o odpoczynku, rekreacji i regeneracji, oczywiście
            w warunkach domowych. Każdy musi mieć czas dla siebie.
          11. Przystępuj do każdego dnia z nową energią i pozytywnym nastawieniem.