• Kontrakt z uczniami klas 4-6

KONTRAKT

MIĘDZY NAUCZYCIELEM I UCZNIAMI KLAS 4-6

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRUSZYNIE

1. Każdy uczeń oceniany jest sprawiedliwie, zgodnie z przedmiotowym systemem oceniania.
          2. Przy ocenianiu nauczyciel bierze pod uwagę możliwości ucznia.
          3. Ocenie podlegają prace klasowe, sprawdziany, kartkówki, wybrane zadania domowe, ćwiczenia pisemne, wypowiedzi ustne oraz aktywność na lekcji.
          4.  Prace klasowe i sprawdziany są zapowiadane z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.
          5. Uczeń nieobecny na pracy klasowej (sprawdzianie) musi ją napisać w terminie uzgodnionym z nauczycielem.
          6. Każdą pracę klasową (sprawdzian) można poprawić tylko raz w terminie uzgodnionym z nauczycielem. Nauczyciel bierze pod uwagę ocenę wyższą.
          7. W przypadku podejrzenia niesamodzielności w pisaniu sprawdzianu, uczeń będzie odpytany z zakresu sprawdzianu w możliwie najbliższym czasie, w obecności klasy. W przypadku stwierdzenia faktu odpisywania wystawia się ocenę niedostateczną.
          8. Oceny z kartkówek i odpowiedzi nie podlegają poprawie.
          9. Wytwory z przedmiotów artystycznych można poprawić tylko raz w ustalonym z nauczycielem terminie.
          10. Uczeń ma prawo do poprawy oceny niedostatecznej ze wskazanego przez nauczyciela zadania domowego w ciągu jednego tygodnia od jej otrzymania.
          11. Uczeń ma prawo do dwukrotnego w ciągu semestru zgłoszenia nieprzygotowania do zajęć (brak zad. dom. lub zeszytu przedmiotowego lub zeszytu ćwiczeń). Każdy następny raz oznacza ocenę niedostateczną.
          12. Aktywność na lekcji oceniana jest plusami lub minusami (odnotowanymi w zeszycie nauczyciela). Ocenę wystawia się w momencie otrzymania piątego znaku. Ilość plusów oznacza ocenę.