- ZAPISY DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W KRUSZYNIE
- ZAPISY DO KLASY I
- PRZEDSZKOLE-HARMONOGRAM -REKRUTACJA 2024/2025
- KLASA I-HARMONOGRAM -REKRUTACJA 2024/2025
- ZARZĄDZENIA
- LISTA UCZNIOW PRZYJĘTYCH DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2024/2025
- LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2024/2025
- LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA W POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM - 2024/2025
- UCHWAŁY-ZARZĄDZENIA
- KLAUZULA INFORMACYJNA -REKRUTACJA
- KRYTERIA REKRUTACJI
Kryteria rekrutacji do Przedszkola Publicznego w Kruszynie
W postępowaniu rekrutacyjnym do Przedszkola Publicznego wKruszynie na rok szkolny 2024/2025 obowiązują:
- kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082) tzw. kryteria ustawowe, oraz
- kryteria określone w Uchwale nr XX/178/17 RADY GMINY BOLESŁAWIEC z dnia 22 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli, form wychowania przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkołach, dla których Gmina Bolesławiec jest organem prowadzący tzw. kryteria samorządowe.
· W przypadku liczby kandydatów większej niż liczba wolnych miejsc, w pierwszej kolejności brane są pod uwagę kryteria ustawowe (pierwszy etap), a następnie kryteria samorządowe (drugi etap).
· Każdemu kryterium przypisana jest określona liczba punktów.
· Spełnianie kryteriów należy potwierdzić, dołączając do wniosku określone niżej dokumenty.
· W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów oraz w sytuacji braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna w przedszkolu rozpatrując wniosek, nie uwzględnia danego kryterium.
· Wielodzietność rodziny kandydata oznacza rodzinę, która wychowuje troje i więcej dzieci (art. 4 pkt 42 ustawy Prawo oświatowe)
· Samotne wychowywanie dziecka oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem (art. 4 pkt 43 ustawy Prawo oświatowe).
Lp.
Kryteria
Liczba punktów
Kryteria ustawowe –
brane pod uwagę na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego
1.
Wielodzietność rodziny kandydata
Zgodnie z art. 131 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe kryteria ustawowe mają jednakową wartość.
Na potrzeby rekrutacji każdemu z tych kryteriów nadano wartość 1 pkt.
2.
Niepełnosprawność kandydata
3.
Niepełnosprawność jednego z rodziców/opiekunów prawnych kandydata
4.
Niepełnosprawność obojga rodziców/opiekunów prawnych
5.
Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
6.
Samotne wychowanie kandydata w rodzinie
7.
Objęcie kandydata pieczą zastępczą
Kryteria samorządowe –
brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego
1.
Oboje rodzice/ prawni opiekunowie/ rodzic/ prawny opiekun samotnie wychowujący dziecko są zatrudnieni lub wykonują pracę na podstawie umowy cywilno - prawnej, prowadzą gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą, pobierają naukę w systemie dziennym.
Na potrzeby rekrutacji kryterium nadano wartość
50 pkt.
2.
Zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci lub zgłoszenie dziecka posiadającego rodzeństwo realizujące wychowanie przedszkolne w danym przedszkolu lub uczące się w danej szkole podstawowej lub szkole podstawowej, która z danym przedszkolem tworzy zespół szkolno- przedszkolny
Na potrzeby rekrutacji kryterium nadano wartość
20 pkt.
3.
Zadeklarowanie przez rodziców we wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola korzystania przez nie z pełnej oferty przedszkola powyżej 8 godzin dziennie
Na potrzeby rekrutacji kryterium nadano wartość
20 pkt.
4.
Miesięczny dochód na osobę w rodzinie dziecka w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola nie przekracza 75 % kwoty, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych
Opracowano na podstawie: (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1518 z pózn. zm.)
Na potrzeby rekrutacji kryterium nadano wartość
10 pkt.
Dokumenty, które rodzice/prawni opiekunowie dołączają do wniosku:
I. Dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów ustawowych (art. 150 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo oświatowe)
1) Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata.
2) Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 573, 1981).
3) Prawomocny wyroku sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu dziecka wspólnie z jego rodzicem.
4) Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia
9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 821, z 2021 r. poz. 159, 1006, 1981, 2270, 2328).Dokumenty składa się w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego odpisu lub wyciągu z dokumentu lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica/prawnego opiekuna.
Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.
II. Dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów samorządowych określonych w Uchwale nr XX/178/17 RADY GMINY BOLESŁAWIEC z dnia 22 marca 2017 r.
1. Zatrudnienie rodziców, prowadzenie gospodarstwa rolnego lub działalności gospodarczej
2. Zgłoszenie dwojga lub więcej dzieci do tej samej placówki
3. Zadeklarowanie korzystania z pełnej oferty przedszkola powyżej 8 godzin dziennie
4. Miesięczny dochód na osobę nie przekraczający 75% kwoty, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych