• Kruszyn, 16.12.2021 r.

W poniedziałek, 13 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z tym zajęcia stacjonarne w Szkole Podstawowej w Kruszynie będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. Okres nauki zdalnej  dotyczy 3 dni poprzedzających święta tj. od 20 do 22 grudnia 2021 r. oraz 3 dni po świętach tj. od 3 do 5 stycznia 2022r. Dzień 7 stycznia 2022r jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w Szkole Podstawowej w Kruszynie.

W tym czasie Przedszkole Publiczne w Kruszynie  pracuje bez zmian w przyjętym reżimie sanitarnym.

WAŻNE!

Uczniom klas 1-3, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, placówka – na wniosek rodzica – umożliwi opiekę świetlicową. Pierwszeństwo w tej opiece mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych,  realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Liczba przyjętych dzieci będzie zależała od możliwości kadrowych szkoły.

WNIOSEK RODZICA O ZAPEWNIENIE OPIEKI ŚWIETLICOWEJ

Dyrektor szkoły umożliwi dzieciom objętym opieką świetlicową realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. Organizacja tych zajęć będzie uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły, w tym kadrowych.

Na zajęcia do oddziału przedszkolnego, świetlicowe, zdalne, rewalidacyjne, Integracji sensorycznej, które prowadzone będą w trybie stacjonarnym mogą uczęszczać tylko i wyłącznie dzieci zdrowe bez żadnych objawów chorobowych.

Informujemy, że nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r.

Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania. Poniżej zarządzenia dyrektora w tej sprawie.

ZARZĄDZENIE DYREKTORA ZSP KRUSZYN