• DZIECI - DZIECIOM

• W dniu 15.11.2019 r. zakończyła się akcja charytatywna Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Dzieci – dzieciom”, w której wzięły aktywny udział wszystkie klasy z naszej szkoły oraz grupy przedszkolne. Celem akcji była pomoc dzieciom niepełnosprawnym i przygotowanie dla nich paczek.

Uzbieraliśmy między innymi: środki czystości, przybory toaletowe, artykuły żywnościowe, przybory szkolne, książeczki dla dzieci, maskotki, zabawki i wiele innych rzeczy. Dzięki wspólnemu działaniu udało się zebrać bardzo dużą ilość rzeczy dla potrzebujących dzieci! Paczki zostały przekazane do PCK w dniu 15.11.2019 r.

W imieniu swoim, pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża, a przede wszystkim potrzebujących dzieci pragnę ogromnie podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy zaangażowali się w akcję – uczniom      i ich rodzicom oraz wychowawcom klas. „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło         i wraca do nas”.

Anna Myślińska

AKCJA  POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA W BOLESŁAWCU

„DZIECI – DZIECIOM”

WIĘCEJ INFORMACJI  ======>>>>>

• Uroczystość z okazji Święta Niepodleglości

• 8 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie uczniowie uroczyście obchodzili Święto Niepodleglości. Piękny program artystyczny, wykonany przez uczniów naszej szkoły, poruszył wszystkich obecnych i przybliżył historię tak ważnego święta. Uczniowie przedstawili historię "bez słów", która przez wszystkich zostala bardzo dobrze odebrana.Uczniowie odśpiewali Hymn Polski skladający się z czterech zwrotek. W uroczystości, wraz z uczniami, wzięli udzial zaproszeni goście, wśród ktorych byli: Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy - Pani Grażyna Łucka, Ks. Ludwik Maciak, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich - Pani Irena Szoka, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Ewelina Zawada, Przewodniczący Rady Zespołu - Pan Ryszard Duran, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców - Pan Daniel Kędzierski oraz obecni rodzice.  Uwieńczeniem uroczystości był przepiękny utwór zaśpiewany przez Aleksandrę Kędzierską i Natalię Dymarską.

Na zakończenie uroczystości dyrektor podziękował młodym artystom za występ. Zwrócił jednocześnie uwagę na to, w jaki sposób dziś możemy cieszyć się wolnością i czuć się Patriotami. Podziękował również wszystkim  uczniom za wzorowe uczczenie szkolnej uroczystości-Święta Niepodległości poprzez odpowiedni, galowy strój i biało-czerwone kotyliony przypięte do swoich piersi oraz Pani Annie Kaluzce, Magdalenie Kędzierskiej, Katarzynie Wołoszyn i Rolandowi Lippikowi za przygotowanie uczniów.

• SENATOR RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ W ZSP KRUSZYN

• W maju tego roku uczniowie z obecnej  klasy 6a wzięli udział w V edycji literackiego konkursu "List do Taty". Konkurs zorganizowała Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP. Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem było napisanie pracy na temat: "Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?"- praca mogła mieć formę listu do ojca.

Ogromnym zaskoczeniem było dla nas, kiedy w dniu 22 października odwiedził naszą szkołę Pan Senator Rzeczpospolitej Polskiej - Rafał Ślusarz (Senator naszego okręgu), który osobiście wręczył uczniom z klasy 6a dyplomy i upominki za udział w konkursie. Szóstaki  były bardzo zdziwione  i jednocześnie bardzo zadowolone z takiego wyróżnienia.

M. Hlastawa- Wojtowicz