• Szkolny Konkurs Wiedzy Omnibus’2023

• Stało się już tradycją, że wiosną w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kruszynie odbywa się Konkurs Wiedzy OMNIBUS dla uczniów klas młodszych. Tegoroczna edycja była już piętnastą z kolei. 13 czerwca 2023 roku o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły, spotkali się uczestnicy konkursu. Zostali oni wyłonieni w wyniku eliminacji klasowych. Rywalizacja przebiegała pod czujnym okiem komisji. Cały konkurs przebiegał na trzech poziomach: klas pierwszych, klas drugich i klasy trzeciej.

W pierwszym etapie zadaniem dzieci było rozwiązanie dziesięciu zagadek i poprawne zapisanie odpowiedzi. W ten sposób wyłoniono po pięcioro dzieci, reprezentantów poszczególnych klas. Razem piętnastu kandydatów na OMNIBUSA’2023.

Drugi etap „Dziedziny wiedzy” wymagał od dziecka wybrania strategii działania. Uczestnik miał podjąć decyzję, z jakiej dziedziny wiedzy chce odpowiadać i za ile punktów, gdyż ich suma decydowała o przejściu do finału.

„Worek różności” – pod takim hasłem rozegrał się ostatni etap zmagań. Finaliści odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności i z różnych, czasem bardzo nietypowych dziedzin. Prezentowali niezwykle wysoki poziom erudycji, czym wprawili w podziw komisję i zgromadzoną na sali publiczność. Tytuł OMNIBUSA’2023 w Szkolnym Konkursie Wiedzy otrzymali: Marcel Jandulski z klasy I a, Tymoteusz Furtak z klasy II a i Antoni Kiepura - uczeń klasy III. Konkurs przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, ciekawej oprawie artystycznej i plastycznej. Wszyscy byli ogromnie podekscytowani i przejęci przebiegiem konkursu. Publiczność żywiołowo reagowała na każdą poprawną odpowiedź, nie żałując gromkich braw zawodnikom.

Konkurs zorganizowały i prowadziły panie: Marzanna Gal  i Jolanta Pańczak.