• ZAJĘCIA LABORATORYJNE

• ,,Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”

Benjamin Franklin

Staramy się wykorzystywać każdą okazję aby się czegoś nauczyć, dlatego 23 lutego 2022 roku  klasa 8a oraz dwie uczennice klasy 8b uczestniczyli w wyjazdowych zajęciach laboratoryjnych. Mieliśmy przyjemność udać się do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa ,,SALAMANDRA” w Myśliborzu. Wzięliśmy udział w zajęciach praktycznych, które miały za zadanie rozbudzić w uczniach zainteresowanie biologią i chemią. Po zadowolonych minach uczniów wnioskuję, że nam się to udało J.

Cykl warsztatów składał się z trzech zajęć. Swoją naukową przygodę uczestnicy wyjazdu rozpoczęli od próby uzyskania odpowiedzi na pytanie: ,,Czy każdą wodę można pić?” Ich zadaniem było chemiczne określanie klas czystości i twardości wody. W ramach kolejnego panelu dydaktyczno-naukowego powtórzyliśmy informacje o fotosyntezie na zajęciach: ,,Barwniki asymilacyjne; izolacja i rozdział tych barwników”. Podczas wykonywania poszczególnych zadań wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, precyzją i cierpliwością. Każdy ruch  musiał być głęboko przemyślany.  Ostatnia zorganizowana aktywność odbyła się w sali muzealnej, gdzie był czas na integrację całej grupy. Uczestnicy wyjazdu wcielili się w rolę detektywów i reporterów, ponieważ najpierw musieli dopasować nazwy zwierząt do odpowiedniego eksponatu. Na koniec tworzyli samodzielnie reportaż (za pomocą profesjonalnej kamery) na temat wybranego zwierzęcia.

Był to czas pełen inspirujący zajęć, dzięki którym mogliśmy nie tylko pogłębić swoją wiedzę, wzbogacić warsztat praktyczny, poszerzyć swoje horyzonty, ale również świetnie się bawić. Jak mawiał Benjamin Franklin ,,Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” . Warsztaty w Myśliborzu pozwoliły nam się w pełni zaangażować w naukę.

Karolina Jopek

• PRZEDSZKOLAKI DLA BABĆ I DZIADKÓW

• W grupie Kotki i Jamniki  odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety z powodu pandemii nie można było gościć Babć i Dziadków, pomimo
            iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości.

Koronawirus w znacznym stopniu ograniczył życie przedszkola oraz wzajemne kontakty. Doświadczenia te pozwoliły jednak jeszcze bardziej docenić, jak wielkim skarbem jest Babcia i Dziadek. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno – miłość Babci i Dziadka, za którą dzieci serdecznie chciały podziękować.