• I DZIEŃ WIOSNY

• Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca – dzień niby zwyczajny, okazało się jednak, że nie do końca.  Po przestąpieniu progów szkoły wyraźnie dało się odczuć atmosferę wyjątkowości. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Uczniowie klas IV-VIII przystroili swoje klasy oraz wykonali  marzannę. Następnie wyruszyli na wiosenny pochód, aby przegonić zimę oraz przywitać wiosnę. W naszej szkole odbył się również konkurs na najpiękniejsze drzwi. Wszystkie klasy wykazały się ogromną kreatywnością, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Gratulujemy klasie VIIIb za zajęcie I miejsca!!!!!

Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

21 marca przedszkolaki z entuzjamem wyszły na spotknie wiośnie.

Od rana w naszym przedszkolu odbywały się przygotowania do słynnego już, wiosennego pochodu ulicami Kruszyna. Dzieci z przejęciem powtarzały słowa wcześniej poznanych wierszyków i piosenek. Wszyscy ubrani byli iście wiosennie- u dziewczynek zauważyć można było motywy roślinne, u chłopców zaś dominował kolor zielony. Pod okiem nauczycielek dzieci przygotowały wcześniej  marzannę i wiosenny baner- a wszystko po to, by skutecznie odgonić zimę. Podczas pochodu przedszkolaki skandowały głośno : Zimo precz, witaj wiosno!  Zima nie miała więc wyboru.

Wróci dopiero za dziewięć miesięcy.

Daria Karasiewicz

• Szkolny Konkurs Matematyczno – Sprawnościowy

• Szkolny Konkurs Matematyczno – Sprawnościowy Klas Młodszych wpisał się już na stałe (z wyjątkiem okresu pandemii) do kalendarza imprez w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kruszynie.

21 marca 2023 roku wszyscy uczniowie klas młodszych naszej szkoły, a jest nas już 78 osób, zebrali się na sali gimnastycznej ubrani w stroje sportowe. W wyniku losowania został dokonany podział na trzy zespoły utworzone z uczniów każdej klasy. Rywalizacja polegała na wykonaniu zadania sportowego oraz rozwiązaniu działania matematycznego. Zarówno wyzwania sprawnościowe, jak też matematyczne były dostosowane do poziomu każdej klasy. Zwyciężył ten zespół, który wykonał najszybciej i najlepiej wszystkie zadania. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem wykonywały ćwiczenia oraz dopingowały się wzajemnie.

Nie miało znaczenia, które miejsce zajął dany zespół, wszyscy otrzymali te same nagrody. Dzięki Radzie Rodziców, dzieci biorące udział w konkursie, zostały nagrodzone sportowymi upominkami „Łapaczami piłek” – popularną grą polegającą na zręcznym łapaniu i wyrzucaniu piłeczki do drugiej osoby. Gra rozwijająca koordynację ruchową, refleks oraz spostrzegawczość.

Marzanna Gal i Jolanta Pańczak

• KOLEJNY SUKCES ZOSI WARDENGI ...

• Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu był organizatorem 30-tego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Ziemia jest jedna” o tematyce ekologicznej„Inspiracje, klimaty, nastroje…”.Na konkurs napłynęły 182 prace plastyczne z 55 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski.

Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 111 prac z 52 szkół i pracowni plastycznych.Jury powołane przez organizatorów konkursu, Galerię Twórczości Plastycznej Młodychdziałającą w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu, przyznało 12 nagród równorzędnych oraz 29 wyróżnieńw kategorii: rzeźba, fotografia, grafika, malarstwo.

Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy I A naszej szkoły – Zosia Wardenga.Praca plastyczna miała ukazywać ulotność, niepowtarzalność chwili, różnorodność kolorów natury, jej dzikość i piękno. Młoda artystka wspaniale zinterpretowała temat pracy, ukazując w niej swoje refleksje, emocje i przemyślenia, na temat otaczających nas darów Ziemi. Ogromnie cieszy fakt zdobycia przez dziewczynkę wyróżnienia, ponieważ konkurs adresowany był do szerokiej grupy wiekowej (7 -25 lat), a nasza Zosia w tej grupie, okazała się być najmłodsza.

Galeria zaprosiła wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej na uroczysty wernisaż i wręczenie dyplomów oraz nagród dnia 17. 03. 2023 r. o godz. 12.00do Młodzieżowego Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów we wszystkich konkursach plastycznych, w których Zosia bierze udział!

Jola Pańczak