• „Wciąga Nas Pasja, Narkotyki NIE!”

• Pod takim hasłem w czwartek 22 lutego 2024 r  w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kruszynie  uczniowie klasy VII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez Fundację Muzyki i Terapii GREEN.  Program ten ma na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności życiowych. Ma charakter psychoedukacyjny, wspierający, profilaktyczny. Dzięki takim działaniom młodzi ludzie uczą się aktywnych form spędzania wolnego czasu, szukania swojego hobby, nawiązywania relacji, współdziałania w grupie.  Młodzież została podzielona  na grupy i trafiła pod opiekę instruktorów  od wokalu i freestyle’u, zajęć z kompozycji oraz perkusji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z choreografii i tańca. Podsumowaniem czwartkowych działań było nagranie profesjonalnego teledysku, który niebawem trafi do szkoły.

Małgorzata Hlastawa- Wojtowicz

• KONKURS RECYTATORSKI "PEGAZIK"

• 19 stycznia 2024r. w naszej szkole odbyły się przesłuchania do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. W szkolnych eliminacjach wzięli udział uczniowie z klasy 4, 5 i 7, którzy wygłosili bardzo ciekawe i humorystyczne utwory polskich poetów. Jury w składzie: pani Tatiana Dudak i pani Małgorzata Hlastawa- Wojtowicz wyłoniło pięciu zwycięzców:

•  grupa młodsza: Tymoteusz Pawlus i Klara Lipska z klasy 4. oraz Zuzanna Orawiec i Zuzanna Kozdra z klasy 5.
            • grupa starsza: Alan Gajaszek z klasy 7.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

• Walentynki.

• Dnia 14 lutego odbyły się w naszej szkole Walentynki. Na korytarzu umieszczone były Walentynkowe pudełka do których można było wrzucać Walentynkowe kartki i liściki do wybranych uczniów i nauczycieli w ramach Poczty Walentynkowej. Ciekawą atrakcją było poszukiwanie swojej drugiej połówki w szkole – uczniowie losowali papierowe połówki serca, następnie podczas przerwy szukali swojej drugiej połowy, pary którym udało się odnaleźć pasującą połowę serca otrzymywały słodki upominek.

Karolina Piotrów

Katarzyna Wołoszyn

• „Poeci – Dzieciom” - konkurs recytatorski rozstrzygnięty!

• W środę 7 lutego 2024 r. w Teatrze Starym w Bolesławcu odbył się ostatni etap III Powiatowego Konkursu Wokalno - Recytatorskiego dla Przedszkoli i Klas I – III „Poeci – Dzieciom”, organizowanego przez PCEiKK w Bolesławcu. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: kategoria przedszkole i kategoria klasy I – III. W konkursie wzięło udział prawie 80 uczniów. Wśród ponad 50 uczestników kategorii klas I – III znalazły się reprezentantki naszej szkoły: Anna Orawiec ( klasa I a), Aniela Taradajczyk (klasa II a) i Maria Wardenga (klasa I b).  Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swój wielki kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wybór najlepszych nie był łatwy, ponieważ wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom.

Zmagania z trudną sztuką recytacji i śpiewu oceniało jury, które wyłoniło siedem pierwszych miejsc ex aequo. Wśród zwycięzców konkursu znalazły się również Aniela Taradajczyk i Maria Wardenga. Zwyciężczynie odbiorą zasłużone nagrody podczas uroczystej gali podsumowującej sukcesy uczniów naszego powiatu, która odbędzie się w czerwcu.

Marzanna Liputa

• Serce dla dzieci...

• Z okazji zbliżających się walentynek uczniowie klasy 1 a wzięli udział w akcji zorganizowanej przez fundację Przylądek Nadziei pod hasłem Podaruj serce dzieciom chorym na nowotwory. Uczniowie wykonali kartki, które zostały wysłane do dzieci przebywających w tym czasie w szpitalu. Mamy nadzieję, że gest ten wywoła uśmiech na dziecięcych buziach. Była to dobra okazja, aby przypomnieć dzieciom, że w tym czasie warto pamiętać o drugiej osobie.

Aleksandra Bogusz