• WYCIECZKA KLAS Ia i Ib do Osieczowa

• Dnia 27 września 2022r. uczniowie klasy I a i klasy I b wybrali się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Osieczowie. Było super! Już na „dzień dobry” pani Ania, która jest leśnikiem, zaprowadziła nas na wyspę w środku lasu. Tutaj czekało na nas ognisko, w którym mogliśmy upiec przywiezione z domu kiełbaski. Następnie przeszliśmy do miejsca, gdzie rosną młode rośliny, które „uczą się, jak żyć”, podobnie, jak dzieci w szkole.  Pani Ania pokazała krzewy i drzewa, omówiła różnice między nimi. Opowiedziała o swojej pracy. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały drzewa, ich owoce, korę. Na zakończenie pobytu w  Szkółce Leśnej, dzieci zjadły upieczone wcześniej kiełbaski. Niestety czas szybko leci i trzeba było wracać do szkoły. Serdecznie dziękujemy za możliwość poznania tajników lasu, możliwość ciekawego spędzenia czasu, zintegrowania zespołów klasowych oraz poszerzenia wiedzy  o roślinach i wiedzy z zakresu ochrony środowiska.

Jolanta Pańczak

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• ,,ZmieniaMY świat na lepsze”

W dniach 16-18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. W tym roku postanowiliśmy uczcić tę inicjatywę propagując działania ograniczające nadmierne generowanie odpadów. Codziennie dokonujemy decyzji, które wpływają na otaczające nas środowisko, dlatego w piątek 16-tego września uczniowie przynieśli jedzenie i picie w opakowaniach wielokrotnego użytku lub opakowaniach ekologicznych. Ponadto dzięki współpracy z Panią Moniką Czarnotą-wychowawcą zerówki, rozpoczął się cykl warsztatów edukacyjnych, które prowadzić będą ,,Eko Ambasadorzy. W tym miesiącu w rolę ,,Eko Ambasadorów” wcieliły się uczennice klasy 8a- Jagoda Marcinowska, Alicja Tchorowska, Maja Pawluk oraz Kaja Krupka. To właśnie w piątek zostały przeprowadzone pierwsze warsztaty edukacyjne dla dzieci z zerówki. Poprzez zabawę przekazywały wiedzę o konieczności dbania o środowisko, a także udzieliły rad w jaki sposób segregować śmieci. Serdecznie dziękujemy grupie sześciolatków za tak miłe przyjęcie i aktywny udział w warsztatach!

Karolina Jopek

• DZIEŃ KROPKI

• W dniu 15 września 2022  roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci tego dnia przyszli ubrane w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęliśmy  od zapoznania się z historią  Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej "Kropce".

Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - przedszkolaki rysowały swoje "dzieła", ozdabiali kropkę, układali "kropkowe" wzory, była także "kropkowa dyskoteka" oraz zabawa z chustą animacyjną. Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Monika Czarnota

• "Smacznie i zdrowo...malinowe szaleństwo"

• Rozpoczynając program ,,Smacznie, zdrowo, kolorowo" dnia 08.09.2022, uczniowie zerówki wraz z opiekunami postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i zasadzili maliny na terenie przedszkolnego placu zabaw. Zaraz po śniadaniu do naszych dzieci zawitał gość specjalny z koszem pełnym malinowych smakołyków z własnego ogrodu. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat właściwości malin i przetworów z tych owoców. Uczniowie okazali się prawdziwymi znawcami a także smakoszami w tym temacie. Następnie dzieci spróbowały swoich sił w przedszkolnym ogródku. I tutaj również uczniowie zerówki poradzili sobie doskonale. Podczas prac ogrodowych został poruszony ważny temat - gromadzenia i używania w ogrodzie wody deszczowej. Na końcu dzieci zostały nagrodzone świeżymi owocami malin, a malinowy uśmiech towarzyszył wszystkim już do końca dnia.

Justyna Kiepura

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Jak co roku, 1 września, zabrzmiał po wakacjach pierwszy dzwonek rozpoczynający kolejny - 2022/2023 – rok szkolny. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie uczniowie, nauczyciele, pracownicy, rodzice oraz zaproszeni goście powitali pierwszoklasistów, którzy dostąpili aktu pasowania na ucznia.

Po krótkiej części artystycznej uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów tej szkoły. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w kruszynie podziękował wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i życzył wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym.

Uroczystość zakończyły klasowe spotkania z wychowawcą.