Andrzejkowe tradycje w klasie II B.
Od dawien dawna ludzie chcieli znać swój los, więc wierzyli, że wróżby przepowiedzą im przyszłość. Dzieci z klasy II B wiedzą, że od nich głównie zależy to, co spotka je w nadchodzących latach. Wiedzą też, że takie spotkania, jak andrzejki, są doskonałą okazją do wspólnej zabawy, do przeżycie miłych chwil w gronie przyjaciół oraz do podtrzymywania tradycji i dawnych obrzędów. Dlatego 29 listopada przyszliśmy do szkoły odmienieni, bo były wśród nas czarownice i czarodzieje oraz księżniczki. Tak przebrani laliśmy wosk, aby z cienia otrzymanej figury odczytać, co czeka nas wkrótce. Każdy ustawiał swojego buta wśród butów innych dzieci, aby obserwować, który z nich jako pierwszy przekroczy próg klasy. Ta wróżba miała przepowiedzieć kto najszybciej wyjdzie za mąż lub ożeni się. Wszyscy celowali długą szpilką w serce z wypisanymi imionami, aby dowiedzieć się jakie imię będą mieli wybrankowie lub wybranki ich serc. W klasie panował gwar i śmiech. Nasze klasowe andrzejki zakończyliśmy wspólnym zjedzeniem słodkiego poczęstunku przygotowanego przez mamusie. Ten dzień będziemy długo wspominać.
Klasowy teatrzyk
Na jednej z lekcji edukacji polonistycznej klasa II B poznała tekst inscenizacji pt.: „Dobra wróżba”. Tak ten utwór spodobał się dzieciom, że postanowiły przygotować teatrzyk kukiełkowy inspirowany czytanym utworem. Każdy z uczniów otrzymał rolę, której musiał nauczyć się na pamięć. Podczas zajęć koła zainteresowań dzieci przygotowały papierowe lalki, a wśród nich postać głównego bohatera – pana Malkontenta Smętnego. Wystarczyło kilka prób, aby gotowy mini – teatrzyk mógł zostać zaprezentowany koleżankom i kolegom z innych klas. W dniu 3 grudnia spektakl zobaczyły dzieci z klasy II A. Przedstawienie bardzo podobało się widzom o czym mogą świadczyć gromkie brawa i pyszne cukierki otrzymane od nich. W następnych dniach inscenizacja zostanie pokazana klasie I i III.
Robimy sałatkę.
Na lekcjach edukacji zintegrowanej uczniowie klasy II B uczestniczyli w cyklu lekcji poświęconych zdrowemu odżywianiu, podczas których dowiedzieli się, jakie produkty powinny jeść dzieci, by były zdrowe, a których spożycie należy ograniczyć lub z nich całkowicie zrezygnować. Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie zdrowej warzywno – owocowej sałatki. Dzieci samodzielnie kroiły produkty, mieszały je, doprawiały do smaku. Gdy sałatka była gotowa nie pozostało nic innego, jak ją zjeść. Wszystkim bardzo smakowała - także nauczycielom i rodzicom, których mali kucharze poczęstowali swoim kulinarnym dziełem.