liczba odwiedzin: 290647

Nawigacja


 • PIERWSZY DZIEN WIOSNY

  PIERWSZY DZIEN WIOSNY

  PIERWSZY DZIEN WIOSNY - Obrazek 1

  PIERWSZY DZIEN WIOSNY – dniem języków i kultury międzynarodowej

  Powszechnie wiadomo, że 21  marca  witamy wiosnę, a żegnamy zimę. W tym roku nasza szkoła zorganizowała dzień kultury międzynarodowej, dzięki czemu mogliśmy poznać tradycję, kuchnię oraz różne ciekawostki ze świata.

  Przedszkolaki z grupy najmłodszej przybliżyły nam włoskie zwyczaje. Nie zabrakło gondolierów, modelek, Pinokia, pana makaronu i pani pizzy. Całość prezentacji zwieńczyła informacja o ważniejszych zabytkach tego gorącego kraju.

  Masza i niedźwiedź wprowadzili nas wraz z 4-5 latkami do Rosji. W tej sytuacji oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej rosyjskiej pajdy ze smalcem i ogórkiem. Dzięki zerówce przenieśliśmy się do Anglii. 1 a natomiast zabrała nas do Albanii, skąd wraz z 1b wyruszyliśmy do Portugalii. Obie klasy pierwsze przygotowały poczęstunek inspirowany tradycyjną kuchnią tamtych regionów.

  Prosto z Portugalii udaliśmy się do Irlandii, gdzie 2 a w zielonych strojach opowiadali nam o irlandzkich ciekawostkach.

  Klasa 4 a w strojach ludowych bawarskich przybliżyła wszystkim najważniejsze fakty, dania, zabytki, zwyczaje i sportowców z Niemiec.

  Kończąc  pierwszą część pokazów wraz z 4 b w rytmach brazylijskiej samby wkroczyliśmy w degustację przygotowanych potraw.

       Po niedługiej przerwie w podróż po krajach zabrały nas starsze klasy. Z 5 a zwiedziliśmy Hiszpanię, a 5 b Francję. Dzięki 6 klasie, która podbiła serca jurorów poznaliśmy kraj kwitnącej wiśni – Japonię.

  7 klasa częstowała nas specjałami rodem z Ameryki. Kwintesencją całego pokazu były tureckie kebaby przygotowane przez klasę 8.

  Nagrody dla najlepszych ufundowała Rada Rodziców.

  Taki dzień jak ten dostarcza wielu emocji. Uczy o otaczającym nas świecie, wzajemnej kulturze i promuje tolerancję. Dzięki nim stajemy się prawdziwymi obywatelami świata.

  Anna Kaluzka

 • KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

  KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

  KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ - Obrazek 1

  Jak co roku uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Bolesławiec wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.  W eliminacjach gminnych Zespol Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie reprezentowali: Kacper Rościszewski oraz Antonii Erens. W powiatowych eliminacjach udział weźmie Kacper Rościszewski, ktory zdobył II miejsce w eliminacjach gminnych.

  Gratulujemy!

 • II MIEJSCE PIŁKA SIATKOWA CHLOPCÓW

  II MIEJSCE PIŁKA SIATKOWA CHLOPCÓW

  II MIEJSCE PIŁKA SIATKOWA CHLOPCÓW - Obrazek 1

   W poniedziałek 18 marca 2019 r. w sali sportowej ZSP w Żeliszowie rozegrano ostatnie halowe zawody siatkarskie odbywające się w ramach Mistrzostw SP Gminy Bolesławiec. W rywalizacji siatkarskich „dwójek” chłopców uczestniczyło pięć szkolnych reprezentacji. Nasza reprezentacja w składzie: Wojtek Zabagło, Błażej Nowak, Krystian Kowalewski, Filip Zięba, Przemysław Kośmicki zajęli znakomite II miejsce

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

  Daniel Milewicz

 • III MIEJSCE-Streetball

  III MIEJSCE-Streetball

  III MIEJSCE-Streetball - Obrazek 1

  Dnia 15.03.2019 r. z okazji dni otwartych w Zespole Szkół Handlowych i Usugowych uczniowie klasy 8 Naszej szkoły zostali zaproszeni na turniej koszykówki ulicznej zwanej Streetball. Poziom był bardzo wysoki jak i również wzrost niektórych zawodników napedzających nutę niepewności wśród uczniów. Zespół musiał składać się z 2 chłopców i 1 dziewczyny grającej minimum 1 połowę oraz 2 zawodników rezerwowych. Wysokie 3 miejsce wywalczyła Nasza reprezentacja w składzie: Daria Piotrowska, Mateusz Majszczyk, Jakub Wójcik, Jakub Rybiński, Kacper Zagórski

  Bardzo serdecznie gratulujemy

  Daniel Milewicz

 • BAL KARNAWAŁOWY

  BAL KARNAWAŁOWY

   „W karnawale wszyscy urządzają bale.

   To tradycja bardzo stara,

   strojów pięknych co niemiara.

   Niech się bawią duzi, mali

  zgromadzeni na tej sali.”

   

  BAL KARNAWAŁOWY - Obrazek 1

   

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym w dniu 13 lutego 2019 roku, balu karnawałowym w Zespole – Szkolno – Przedszkolnym w Kruszynie, uczniowie klas młodszych wcielili się w różne postacie. Były królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, piraci, skrzaty, rycerze, muszkieterowie, policjanci. Pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć.

  Serdecznie dziękujemy mamom z Rady Rodziców za przygotowanie całej zabawy. Za zorganizowanie konkursów i niespodzianek, za przygotowanie muzyki i nagród. Dziękujemy również wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.

  Szkoda, że następny bal dopiero za rok…

  ZAPRASZAMY DO GALERI ZDJĘĆ ========>>>>>

 • WYJAZD NA NARTY

  WYJAZD NA NARTY

  WYJAZD NA NARTY - Obrazek 1

  Dnia 23.01.2019 Daniel Milewicz zorganizował całodniową wycieczkę do Jakuszyc na narty biegowe. O bezpieczeństwo i podstawową naukę jazdy na nartach dbali wychowawcy klas, opiekunowie oraz instruktorzy narciarscy, którzy przygotowali atrakcje na trasach biegowych. Udało się wszystko, pogoda, warunki nieschodząca radość z twarzy dzieci. Mam nadzieję, że to dopiero początek przygody dzieci z nartami i wycieczki tego typu wpiszą się w stały kalendarz wycieczek szkolnych. Do zoabczenia na szklakach w Jakuszycach.

  Daniel Milewicz

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  22 stycznia w sali gimnastycznej, specjalnie przygotowanej na tę uroczystość, dzieci z klasy pierwszej A i drugiej, zaprezentowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

  „Dziś mojej babci życzenia złożę,

  w wiązankę kwiatów serduszko włożę

  i wiem, że bardzo będzie się cieszyć,

  kiedy zobaczy, że do niej śpieszę.

  Moja babunia najlepsza w świecie,

  wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie.

  Ja babcię kocham, ściskam za szyję,

  niech będzie zdrowa i sto lat żyje!

   

  Dzisiaj mamy święto dziadka, okazja niezwykle rzadka.

  Ja dziadziusia kocham szczerze, w jego słowa zawsze wierzę.

  Mój dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie.

  To naprawdę trzeba przyznać, dziadek fajny jest mężczyzna.

  Kiedy dzień dziadka zaświta, wiązanką kwiatów go witam.

  Bądź zdrowy, dziadku kochany i bądź zawsze razem z nami.

   

  Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych Dziadków upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to kolorowe kalendarze na 2019 rok oraz cudowne kwiatki w pięknie udekorowanych wazonikach.

  Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Podziękowaniom ze strony, bardzo licznie przybyłych gości, nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami spotkania. Wnukowie, poprzez wiersz, piosenkę mogli wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia, podziękowania za trud włożony w ich wychowanie.

  Rodzice przygotowali dla zaproszonych gości poczęstunek w postaci pysznych ciast, kawy, herbaty oraz napojów.

  Po zakończonej uroczystości duża grupa rodziców pozostała, aby uporządkować salę.

  Wszystkim bardzo dziękujemy.

  Marzanna Gal i Jolanta Pańczak.

 • ŚWIĘTY MIKOŁAJ...

  ŚWIĘTY MIKOŁAJ...

  ŚWIĘTY MIKOŁAJ... - Obrazek 1

  Mikołaj jest jednym z najpopularniejszych świętych. Mimo to zarówno dorośli, jak i dzieci wiedzą o nim niewiele. Niektórzy powątpiewają nawet w jego istnienie. Kim więc był święty Mikołaj?

   Urodził się około 270 roku w greckim mieście Patarana terenie dzisiejszej Turcji. Mikołaj odziedziczył w spadku po rodzicach wielki majątek, którym dzielił się z potrzebującymi. Robił to najczęściej w tajemnicy, ponieważ nie pragnął rozgłosu i nie oczekiwał podziękowań.

  W czasach współczesnych- każdy może być Świętym Mikołajem, życzliwym, szczerym i przede wszystkim niosący bezinteresowną pomoc.

  Do naszej szkoły również zawitał święty Mikołaj ….. i to nie jeden!

 • WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU....

  WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU....

  Wycieczka w ramach projektu „Otwarty umysł , Twoją szansą na rozwój”

   

  Dnia 30 listopada uczniowie w ramach projektu „Otwarty umysł , Twoją szansą na rozwój” byli na wycieczce w Zielonej Górze w planetarium Wenus i w Centrum Przyrodniczym w Centrum Nauki Keplera. Uczniowie zwiedzili jaskinię światła, obejrzeli seans  pt. „Życie drzew”,  zwiedzili w Centrum Przyrodniczym sale interaktywne związane  z optyką i człowiekiem oraz wzięli udział w zajęciach z chemii i fizyki.

              Zajęcia z chemii zachęciły do zgłębiania tajników chemii, poprzez szereg zaskakujących eksperymentów. Uczniowie  mieli okazję samodzielnie wykonywać bezpieczne i proste doświadczenia chemiczne pod czujnym okiem prowadzących. Podczas tych zajęć przekonali się, że chemia jest niezwykle ciekawa i towarzyszy nam każdego dnia.

              Grupa starszych uczniów podczas zajęć z balansującą fizyką dowiedziała się,  czym jest środek ciężkości. Podczas prostych zadań okazało się, że na jednym gwoździu można umieścić nawet 14 kolejnych gwoździ.

              Wizyta w McDonald's to także ciekawy i nieodzowny punkt wycieczki, po którym bezpiecznie wróciliśmy do domu. Czekamy na następną wycieczkę!

   

  Ewa Śliwińska

 • LODOWE WARSZTATY

  LODOWE WARSZTATY

  Kolejne warsztaty kulinarne w ZSOiZ w Bolesławcu

  Już po raz trzeci uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. 26 listopada 2018r. z inicjatywy Pani Małgorzaty Plis-Lozer odbyły się warsztaty lodowe dla uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej w Kruszynie oraz uczniów klas I, II, III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu, które poprowadzili: Rafaello Derosa- mistrz branży lodziarskiej, który potrafi fantastycznie opowiadać o lodach, ich produkcji i zachęcać do ciągłego szukania nowych pomysłów na smaki w polskich witrynach oraz technolog lodziarstwa i cukiernictwa Szymon Wolański - mistrz cukiernik, specjalista ds. tradycyjnej produkcji lodów z wieloletnim doświadczeniem zebranym podczas tworzenia i rozwoju wielu firm lodziarskich w Polsce i za granicą. Właściciel lodziarni i produkcji lodziarskiej, gdzie lody wytwarzane są zgodnie z dekalogiem unikatowego produktu.
  „Do lodów trzeba podchodzić z fantazją, a to zawsze wiąże się z tworzeniem nowych smaków” – przekonywał Raffaelo Derosa, który zasypywał uczestników pomysłami i ciągłą degustacją lodów śmietankowych, piernikowych, pistacjowych, sorbetu truskawkowego i malinowego. Pani Malgosiu-DZIĘKUJEMY – uczniowie klasy VIII.

  Ewa Śliwińska

 • 100 x NIEPODLEGŁA

  100 x NIEPODLEGŁA

  100 x NIEPODLEGŁA - Obrazek 1

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV b i panią Magdę Kędzierską.

  Dzięki zaangażowaniu czwartoklasistów mogliśmy jeszcze raz cofnąć się w czasie i prześledzić najważniejsze dla naszej ojczyzny wydarzenia. Program artystyczny wzbogaciły pieśni patriotyczne przygotowane przez uczniów  

  klas IV-VIII. Wśród pieśni najbardziej znanych i lubianych nie mogło zabraknąć uroczystego odśpiewania „ Roty” , która poruszyła serca zaproszonych gości: panią sołtys  Łazisk Joannę Łucką, księdza proboszcza Ludwika Maciaka, przedstawiciela radnego gminy Bolesławiec  pana Rafała Jańca, radną gminy Bolesławiec- panią Grażynę Łucką.

  Ciężka praca aktorów została nagrodzona gromkimi brawami. Dziękujemy za chwile pełne wzruszeń i pouczającą lekcję historii.

  Anna Kaluzka

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 1

  12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa szósta pod opieką wychowawczyni przygotowała uroczysty apel. Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pan  Dariusz Kunaszko, przybliżając wszystkim historię wprowadzenia tego święta oraz życząc wszystkim pracownikom Zespołu, zarówno nauczycielom, jak i obsłudze, wytrwałości i zadowolenia z pracy. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście, radna pani Grażyna Łucka oraz pani sołtys wsi Łaziska Joanna Łucka. Imprezę uświetnili swoją obecnością także przedstawiciele Rady Zespołu, pani Małgorzata Duran oraz pan Radosław Piotrowski, a także radny pan Rafał Janiec.

  W swoim programie artystycznym szóstoklasiści przedstawili scenki z wybranych lekcji, w zabawny sposób ukazujące pracę nauczycieli oraz zachowania uczniów. Swój występ urozmaicili piosenkami i życzeniami dla nauczycieli i innych pracowników oświaty. Były też kwiaty od Samorządu Uczniowskiego oraz specjalne życzenia i słodkie niespodzianki od klasy ósmej.

  Klaudia Medyńska

 • ALARM!!!

  ALARM!!!
  ALARM!!! - Obrazek 1

  ALARM!

  PRZECIWPOŻAROWY

  ALARM!!! - Obrazek 2

  25 września 2018 r. okazał się bardzo ciekawym dniem. Lekcyjny rytm niespodziewanie przerwał krzyk pana Marka Kwaśniaka

  „Uwaga !Pożar!!”  oraz  długi dźwięk dzwonka oznaczający natychmiastową ewakuację.

  Uczniowie wraz z nauczycielami, dyrektorem oraz pracownikami szkoły zebrali się na boisku szkolnym, aby kierujący akcją ewakuacyjną sprawdził stan osobowy każdej klasy i upewnił się czy wszyscy bezpiecznie opuścili budynek szkoły.

           Na szczęście to tylko ćwiczenia przeciwpożarowe, które przypomniały wszystkim o procedurach opuszczania budynku szkolnego w razie pożaru.

                                                                                               Anna Kaluzka

 • Album w roku szkolnym 2018-2019
  04.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Album w roku szkolnym 2018-2019.

 • I MIEJSCE -PIŁKA RĘCZNA

  I MIEJSCE -PIŁKA RĘCZNA

  I MIEJSCE -PIŁKA RĘCZNA - Obrazek 1

  Dnia 12.09.2018r.  odbyły się zawody gminne pomiędzy bardzo ambitnymi sportowo szkołami w piłce ręcznej dziewcząt klas VII i VIII. 

  Nasza kadra w składzie: 

  1. Katarzyna Chwała

  2. Aleksandra Plizga

  3. Kinga Kostecka

  4. Martyna Giza

  5. Aneta Zawrotniak

  6. Wiktoria Roman

  7. Klaudia Pala

  8. Katarzyna Mazurkiewicz

  9. Daria Piotrowska  

  Pod wodzą Daniela Milewicza zdobyły I miejsce remisując ze szkołą z Trzebienia po bardzo zaciętym meczu 3:3 oraz wygranym 3:0 ze szkołą podstawową z Ocic na ich własnym boisku. 

  Gratulujemy sukcesów i liczymy na więcej.

 • Już po raz drugi Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie wziął udział w konkursie organizowanym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Po zaplanowaniu i realizacji  licznych działań na rzecz bezpieczeństwa, spełniając wszystkie standardy jakości i efektywności, placówka otrzymała CERTYFIKAT „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”.

  Uroczystość wręczenia Certyfikatu odbyła się w dniu 18.09.2018r. we Wrocławiu, gdzie z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Pana Romana Kowalczyka – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie- Pan Dariusz Kunaszko oraz koordynator programu- Pani Klaudia Medyńska odebrali prestiżowy certyfikat.

  W ramach konkursu szkoły miały za zadanie dokonać diagnozy wstępnej stanu bezpieczeństwa na podstawie przeprowadzonych ankiet w zakresie poczucia bezpieczeństwa, uwzględniając warunki środowiskowe oraz specyfikę szkoły wśród co najmniej 50% uczniów. Na podstawie zebranych danych opracowywano i wdrażano własny szkolny program „Szkoły dbającej o bezpieczeństwo”, który miał na celu poprawę bezpieczeństwa we wskazanych w konkursie obszarach.  Po zrealizowaniu programu uczestnicy konkursu przeprowadzili diagnozę końcową, analizę porównawczą, opracowali i zaprezentowali wnioski końcowe oraz rekomendacje, które zawarli w sprawozdaniach, wskazując efektywność działań oraz wyniki ewaluacji.

  Należy nadmienić, że do konkursu przystąpiło 90 szkół z województwa dolnośląskiego, a tylko 14 placówek w tym szkoła w Kruszynie otrzymało Certyfikat. Jednocześnie trzeba dodać, że do uzyskania Certyfikatu przyczyniła się cała społeczność szkolna- rodzice, uczniowie i nauczyciele, którym bardzo dziękuję za zaangażowanie.

  DYREKTOR

   - Obrazek 1                         - Obrazek 2

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - Obrazek 1

  Minęły wakacje – rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019. Początek roku to czas wyjątkowy. Skupia w sobie wiele różnych oczekiwań  – uczniów, nauczycieli i rodziców. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie to rok pomyślny – pełen sukcesów. 

  Życzę wszystkim aby nowe wyzwania jakie pojawią się w tym roku były źródłem satysfakcji, radości i optymizmu. Niech będzie to rok wolny od trosk i problemów, a przepełniony  sukcesami zarówno zawodowymi jak i osobistymi.

  Życzę Nauczycielom oraz Uczniom pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń, a Rodzicom dobrej, owocnej współpracy ze szkołą uwieńczonej sukcesami dzieci.

  „Ideały są jak gwiazdy i nie można ich osiągnąć, trzeba się według nich orientować”

                                                                              Dyrektor 

 • "OMNIBUS dla klas I-III

  "OMNIBUS dla klas I-III

  Dnia 30 maja 2018r w ZSP w Kruszynie odbył się konkurs wiedzy „Omnibus” dla uczniów klasy I, IIIa i IIIb.

  Każda zaproszona do udziału klasa musiała wytypować na drodze eliminacji osoby, które jako zespół miały je reprezentować. Szczęśliwcami, którzy stworzyli drużynę reprezentującą klasę I byli:Alan Gajaszek, Bartosz Barchacki, Amelia Tarnowska, Alicja Pawlikowska, Jakub Kiepura, klasę IIIa: Natalia Pawlus, Filip Rościszewski, Justyna Juzwa, Alicja Tchorowska, Natalia Solska, klasę IIIb: Karol Janiec, Paulina Janiec, Oliwia Kostyk, Mateusz Pasternak, Magdalena Witwicka, Krystian  Kowalewski.

  Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Pani Marzanna Gal serdecznie powitała uczniów klas, uczestników, nauczycieli oraz omówiła zasady konkursu.

  Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu poszczególnych edukacji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Joanna Czaplicka, Marzanna Gal, Jolanta Pańczak, Magdalena Kędzierska.

  Na drodze pierwszych eliminacji do półfinału dostali się z klasy I: Jakub Kiepura, Alan Gajaszek, z klasy IIIa: Natalia Pawlus, Filip Rościszewski, Justyna Juzwa, z klasy IIIb: Magdalena Witwicka, Mateusz Pasternak. Następną konkurencją był „ worek różności”prowadzony przez panią  Jolantę Pańczak. Do finału dostali się: Alan Gajaszek z klasy I oraz Natalia Pawlus z klasy IIIa.

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

  Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą zarówno szkolną jak i ogólną.

  Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Specjalne podziękowania składamy nauczycielom pani Marzannie Gal, Jolancie Pańczak, Joannie Czaplickiej za przygotowanie swoich uczniów do konkursu Omnibus.

   

  Malgorzata Kania - Skrzypek

 • V Powiatowa Olimpiada Biblijna „Ewangelia według św. Mateusza”

  V Powiatowa Olimpiada Biblijna „Ewangelia według św. Mateusza”

  W ramach współpracy Diecezjalnego Centrum Edukacyjnego w Legnicy, Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kruszynie,  24 maja 2018r., w naszej szkole, odbyła się V Powiatowa Olimpiada Biblijna „Ewangelia według św. Mateusza”.  Wzięło w niej udział 62 uczniów z 21 szkół podstawowych powiatu bolesławieckiego.

  Celem  głównym konkursu było poznanie Ewangelii wg św. Mateusza.  Ponadto rozwijanie zainteresowania Pismem Świętym, motywowanie uczniów do samodzielnego zgłębiania jego przekazu, ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu człowieka.

              Zakres wiedzy wymaganej w konkursie obejmował: wstęp i treść księgi.

  Najlepszą  jej znajomością wykazała się uczennica SP nr 3 w Bolesławcu. Obok niej na konkursowym podium stanęli kolejno: uczeń SP nr 4  w Bolesławcu,  uczenia SP w Nowogrodźcu oraz uczennica SP nr 5 w Bolesławcu. 

  Wyróżnienia kolejno otrzymali uczniowie: PSP Zakonu Pijarów, ZSP w Kruszynie, SP nr 4 w Bolesławcu, SP w Nowogrodźcu i SP w Gierałtowie. 

  Wręczenie nagród odbędzie się 21 czerwca br. na uroczystej gali w Teatrze Starym.

  Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Chwała, Patrycja Bojko i Szymon Błędniak. Dziękując im za pracę i zaangażowanie, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

  Organizatorzy V Powiatowej Olimpiady Biblijnej składają serdeczne podziękowanie wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do olimpiady na każdym z jej etapów. Słowa wdzięczności kierowane są również w stronę Rady Rodziców ZSP w Kruszynie. Z przekazanych środków zakupione zostały nagrody główne, a także przygotowany poczęstunek.

 • WYCIECZKA KLAS V-VII

  WYCIECZKA KLAS V-VII

  Dnia 25 maja 2018 roku starsze klasy ZSP w Kruszynie były na wycieczce w okolicach Drezna.

  Pierwszym punktem naszego programu wycieczki były przeurocze skały Bastei. Spacerowaliśmy szlakiem turystycznym wśród oryginalnych form skalnych i obserwowaliśmy z punktów widokowych przepiękne widoki na Łabę, twierdzę Königstein oraz górę Lilienstein. Pogoda nam dopisała, więc emocji było sporo, widoki zapierały dech w piersiach.

   

  Po krótkim przejeździe autokarem znaleźliśmy się w Pillnitz, dzielnicy peryferyjnej Drezna. Tu zwiedziliśmy kompleks pałacowy z oryginalną architekturą w stylu azjatyckim. Podczas spaceru ogrodami wokół pałaców obejrzeliśmy ciekawe i oryginalne drzewa, m.in. 250-letnią kamelię oraz niespotykane rośliny egzotyczne, kompozycje kwiatowe, labirynty roślinne. W palmiarni mieliśmy okazję obserwować unikalną roślinność.

   

  Ostatnim punktem  programu wycieczki była wojskowa twierdza  Königstein. Już wjazd na górę windą panoramiczną zapewnił nam pierwsze emocje. Twierdza ta należy do największych twierdz górskich Europy. Zwiedziliśmy tutaj magazyn żywnościowy, budynek studzienny, kościół, skarbiec. Przeszliśmy szlakiem widokowym wzdłuż murów twierdzy, podziwialiśmy widoki na Park Narodowy Czesko-Saksońskiej Szwajcarii i mieliśmy okazję zobaczyć żołnierskie wartownie i zabytkowe armaty.

   

  W drodze powrotnej odbyło się tradycyjne losowanie niespodzianki. Gratulujemy Milenie , to już po raz czwarty dopisało jej szczęście. A my wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do domu.

  Ewa Śliwińska

strona: