Już po raz kolejny 21 stycznia 2014r. w Szkole Podstawowej w Kruszynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ten dzień, to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym wszystkie dzieci zawdzięczają wiele radości swojego dzieciństwa. Jak co roku babcie i dziadkowie nie zawiedli i tłumnie przybyli na uroczystość. Po przywitaniu zaproszonych gości, nasi uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Były to w wykonaniu przedszkolaków wiersze, piosenki i scenki teatralne związane tematycznie ze świętem babci i dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali role, okazując w ten sposób wdzięczność wobec swoich kochanych dziadków za ich miłość, oddanie, ciepło i opiekę. W drugiej części uroczystości klasy starsze przedstawiły JASEŁKA , które bardzo spodobały się wszystkim zaproszonym gościom. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Rodzice również przyłączyli się do organizacji uroczystości i przygotowali poczęstunek – ciasta, kawę i herbatę. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia rodzinnych więzi, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. To był szczególny dzień, pełen miłości, radości i wzruszeń.
KARNAWAŁ W SZKOLE
16 stycznia 2014 roku w dzieci ze szkoły i przedszkola bawiły się na balu karnawałowym. Sala gimnastyczna, w której odbywała się zabawa, za sprawą pań: Marzanny Gal, Jolanty Pańczak, Joanny Czaplickiej , Doroty Żuk i Joanny Piechotyoraz rodziców na kilka godzin zamieniła się w czarodziejską wyspę, gdzie panowała dobra zabawa. Wspólne tańce przeplatały się z najrozmaitszymi, ciekawymi konkursami. Uczniowie prezentowali swoje wszechstronne umiejętności i stroje karnawałowe. Panie zadbały także o nagrody. Dzieci były ubrane w śliczne kostiumy. Nie zabrakło pięknych księżniczek, wróżek, motylków, policjantów i supermenów. Było po prostu bajkowo.
6 LATEK DO SZKOŁY
14 listopada 2013 r. weszła w życie tzw. ustawa sześciolatkowa. Zawarte w niej rozwiązania wprowadzają regulacje dotyczące obejmowania obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich. Datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków pozostaje 1 września 2014 r.
MIKOŁAJ W SZKOLE
Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole gościł od samego rana - to zasługa Św. Mikołaja.
Każdego roku dnia 6 grudnia do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi Św. Mikołaj. A że w Szkole Podstawowej w Kruszynie są same grzeczne dzieci to i tym razem odwiedził nas miły starszy siwy PAN z workiem wypełnionym prezentami. Dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie tego świętego. Zgodnie z tradycją do naszej szkoły także zawitał Święty. Wszyscy z pewną niecierpliwością oczekiwali na prezenty. Nikt nie został pominięty, Święty pamiętał o wszystkich. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Po uśmiechniętych buziach można było się domyślać, że Mikołaj trafił z podarunkami. Wizyta św. Mikołaja to dla wszystkich ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
MAGICZNA NOC !!!
Uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Kruszynie spędzili niesamowitą, pełną wydarzeń noc w szkole.
Pomysł nocowania narodził się kilka lat temu. Informacja o tegorocznych mikołajkach została przekazana rodzicom na spotkaniu w listopadzie. Postanowiliśmy, że na Mikołaja czekać będziemy z 6 na 7grudnia. W piątkowy wieczór około osiemnastej dzieci wraz ze swoimi rodzicami stawiły się w szkole. Każdy miał ze sobą materac, śpiwór, poduszeczkę, przytulankę, a przede wszystkim wspaniały humor i ogromną ciekawość, jak tym razem będzie?
Po rozłożeniu materaców i pościeli, po pożegnaniu z rodzicami i ostatnich całusach, rozpoczęły się wspólne zabawy i gry integracyjne, które miały na celu budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania do drugiej osoby. To przecież niezwykle ważny aspekt wspólnego spędzania nocy w innym niż zwykle miejscu.
Kolejnym ważnym momentem tego wieczoru była kolacja. Dzieci samodzielnie przygotowywały sobie kanapki z produktów dostarczonych przez rodziców. Uczyły się kulturalnego spożywania posiłków (tego nigdy za wiele) w miłej i rodzinnej atmosferze. Okazało się, że ogromne apetyty dopisywały nawet „niejadkom”. Jest to z pewnością zasługą mam, które przygotowały różne smakołyki: naleśniki , bułeczki drożdżowe, owoce, słodycze, jogurty. Produkty przeznaczone na kolację i śniadanie w zupełności wystarczyły, żeby można było wspólnie przygotować śniadanie i nie wracać do domu głodnym.
Jednym z punktów programu były zajęcia plastyczne w grupach. Dzieci miały za zadanie przy użyciu kolorowych świątecznych serwetek, wacików, pasteli, szarego papieru zrobić portret Mikołaja. Inspiracją do wykonania tej pracy były warsztaty „Klanza”.
Kolejną atrakcją był relaks w „kinie domowym”. Uczniowie obejrzeli film na wielkim ekranie wygodnie leżąc na materacach.
Wreszcie przyszedł czas na wieczorną toaletę i „ciszę nocną”. Dwie sale lekcyjne na czas nocnej przygody zostały zamienione w sypialnie (jedna dla dziewczynek, druga dla chłopców). Tam właśnie dzieci udały się na wieczorny spoczynek. Po ułożeniu się na materacach, bardzo chętnie wysłuchały bajek czytanych przez profesjonalistów. Miało to ułatwić zasypianie. Niestety, emocje spowodowane niecodzienną sytuacją, nie pozwoliły od razu zasnąć. Nie obyło się bez „wojny na poduszki”, czy „zaglądania” do drugiej sypialni. Oczywiście, wszystko to budziło wśród dzieci ogromną radość i spełniało ich oczekiwania związane z nocowaniem w szkole. Niektórym udało się zapaść w sen dopiero około północy. Byli i tacy, którzy planowali czekać na Mikołaja przez całą noc, ale i ich wreszcie zmógł sen. Cisza i spokój w sypialniach nie trawy długo, bo już bardzo wczesnym rankiem obudziły się niektóre dzieci, co oczywiście nie pozwoliło spać pozostałym. Po tak wczesnej pobudce należało przygotować wspólne śniadanie. I tym razem apetyt dopisywał wszystkim. W błyskawicznym tempie znikała szyneczka, serek, masło czekoladowe, dżem i herbata. W czasie śniadania dzieci z rozczarowaniem mówiły, że Mikołaj nie zostawił im prezentów pod poduszkami i głośno się zastanawiały dlaczego.
Niespodziewanie zadzwonił telefon. Okazało się, że to Mikołaj, który poinformował o tym, że był tej nocy w szkole, ale widząc jak dzieci smacznie śpią, postanowił zostawić niespodzianki. Warunkiem ich otrzymania było wykonanie zadań ukrytych w różnych pomieszczeniach szkoły. Po spełnieniu wszystkich wymogów postawionych przez Mikołaja, dzieci znalazły upragnione upominki. Gdy zaspokoiły już swoją ciekawość, co zawiera paczka, wymieniły się wrażeniami, przyszedł czas na pożegnanie. Stęsknieni rodzice zaczęli odbierać swoje pociechy. Opowiadaniom nie było końca. Wszyscy bardzo szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domu.
Przy pożegnaniu padały pytania „Kiedy jeszcze będziemy nocować w szkole?" Cała impreza odbyła się dzięki wsparciu rodziców, którzy dostarczyli konieczne do spania materace, sfinansowali produkty do przygotowania posiłków, wydatnej pomocy pracowników obsługi szkoły, no i oczywiście dużemu zaangażowaniu wychowawczyń, które były pomysłodawczyniami i organizatorkami całego przedsięwzięcia.
Marzanna Gal i Jolanta Pańczak
ANDRZEJKI w naszej szkole
Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny od innych dni – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 29 listopada, kiedy to odbyła się wspólna zabawa, która zapewniła wszystkim wiele atrakcji.
„Czas Andrzejek już nadchodzi,
w szkole o to się rozchodzi.
Bo Andrzejki - czas niezwykły,
a do tego juz przywykły,
w szkole wszystkie ananasy -
no dosłownie - z każdej klasy!...”
SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM
UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ODNIEŚLI SUKCES
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM
NA LIST ODRĘCZNIE NAPISANY PN.
"LIST DO ULUBIONEGO BOHATERA LUB IDOLA"
Kacper Rzepka - uczeń klasy V zajął II miejsce
Kinga Jasińska - uczennica klasy V otrzymała wyróżnienie
G R A T U L A C J E ! ! !
RATOWNICY MEDYCZNI W SZKOLE
W naszej szkole odbyły się pokazy pierwszej pomocy połączone ze szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie dla najmłodszej tym razem grupy przeprowadzili Pani Izabela Gradzińska oraz Panowie Bartłomiej Pankiewicz i Andrzej Jaworski. Zajęcia przeprowadzone były w klasach I-III. Ku naszemu zaskoczeniu najmłodsi w tej szkole nie dość, że wykazali się niesamowitym zaangażowaniem, to bardzo pozytywnie zaskoczyli nas wiedzą zdobytą dotychczas.
Oby każde dziecko potrafiło się tak zachować w trudnej sytuacji. Gratulacje i czekamy na następne wizyty.
Święto Niepodległości w naszej szkole
11 listopada to symboliczna data. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości dopiero w 1989 roku wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych.
W dniu 8 listopada 2013r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom dnia 11 listopada. Nasi wspaniali uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny. Występy w wykonaniu uczniów klasy IV pod kierunkiem Pani Klaudii Medyńskiej oraz patriotyczne pieśni budziły wielkie emocje.
Dzień ten przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Wycieczka uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Kruszynie
Wycieczka uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Kruszynie
Dnia 7 listopada 2013 roku o godzinie ósmej trzydzieści wszyscy siedzieliśmy już w autokarze, którym po pożegnaniu rodziców, ruszyliśmy na „podbój świata”. Naszym celem był Wrocław. Najpierw udaliśmy się do Teatru Muzycznego Capitol.
Ogromne wrażenie wywarł na nas sam budynek. Rzeczywiście jest co podziwiać – mariaż starego z nowym w Capitolu udał się architektom znakomicie. Dawny gmach Capitolu powstał w 1929 roku w stylu ekspresjonistycznym. Jego znakiem rozpoznawczym była mozaikowa, podświetlana elewacja, która jednak nie przetrwała wojny. Ocalała część foyer i scena. Wtedy był to najbardziej luksusowy i najnowocześniejszy kinoteatr. Wyróżniał się wnętrzem – złocenia, srebrzenia, przenikające się prostokątne laserunki tworzyły mieniącą się ekspresyjną iluzję, którą pogłębiało kolorowe oświetlenie. To wszystko zostało zachowane, stworzony został obiekt równie luksusowy jak kiedyś. Po remoncie Capitol ma kulisy z prawdziwego zdarzenia i scenę wyposażoną w nowoczesne zapadnie, scenę obrotową, podnoszoną i opuszczaną fosę orkiestry, nowoczesne oświetlenie i nagłośnienie.
Po zajęciu miejsc na ogromnej widowni obejrzeliśmy musical zatytułowany „Trzy wesołe krasnoludki”, który powstał na podstawie bajki Jana Brzechwy. Bohaterowie – trzy wesołe krasnoludki – wyruszyły na podbój świata z niezwykłym, jak na tak maleńkie stworzenia, hartem ducha. Poleciały na Księżyc, nurkowały, wynajmowały wiatr i wypasały biedronki, urządziły turniej rycerski i koncert rockowy. Mnóstwo emocjonujących zdarzeń, prześmieszne i zaskakujące zwroty akcji, pogodna muzyka zespołu Mikromusic, wypełniające sceniczny mikroświat, to wszystko bardzo nam się spodobało, uwierzyliśmy w krasnoludki - pełne energii, radości i łobuzerskich pomysłów. Gra aktorów, wspaniałe stroje, niesamowita scenografia, efekty specjalne, gra świateł i muzyka – pozostaną w naszej pamięci na długo.
Kolejnym etapem wycieczki było Rodzinne Centrum Rozrywki LOOPY’S WORLD. Naszym głównym celem była doskonała i bezpieczna zabawa. Bawiliśmy się na powierzchni 4000 m2. Mieliśmy do dyspozycji: 7 zjeżdżalni, unikalną stromą „zjeżdżalnię z adrenaliną", zjeżdżalnię spiralną, zjeżdżalnię rodzinną (4 równoległe tory), 5 trampolin, kolorowe boiska, tor saneczkowy, tunele i tajemnicze przejścia, armatki i wulkany na sprężone powietrze, kolorowy i wesoły pociąg. Po ponad dwóch godzinach szalonej zabawy, wyszliśmy zmęczeni, ale uśmiechnięci, radośni i szczęśliwi.
Było wspaniale!
Marzanna Gal, Jolanta Pańczak
CERTYFIKAT -STRONY PRZYJAZNEJ MŁODZIEŻY
W dniu 19.10.2013r. strona internetowa
Szkoły Podstawowej w Kruszynie otrzymała:
CERTYFIKAT jest przyznawanyy stronie internetowej, której treść jest przyjazna dla młodzieży, tzn. w szczególności nie zawiera: treści o charakterze erotycznym, treści wulgarnych, jakichkolwiek elementów łamiących polskie lub międzynarodowe prawo, naruszające prawa osób trzecich oraz jakichkolwiek innych treści, które mogą zostać uznane za nawołujące lub propagujące przemoc, rasizm, nałogi itp.
Oferta zajęć dodatkowych dla dzieci
„TANECZNE PODRÓŻE” – hip hop, taniec towarzyski i inne formy tańca
Zajęcia odbywać się będą w czasie pobytu dziecka na terenie szkoły
- już od miesiąca listopada.
Zajęcia dodatkowe są płatne, a ich cena to:
- 25 zł/ miesięcznie (spotkania raz w tygodniu 30 min) – uczniowie klas „0”
- 30 zł/ miesięcznie (spotkania raz w tygodniu 45 min) – uczniowie klas „od 1 do 3”
Szczegóły oferty oraz zapisy u wychowawców.
II KLASA...
Dzień Edukacji Narodowej - 11.10.2013r.
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich Pracowników Oświaty, święto tych, którzy na co dzień stają się dla ucznia przewodnikiem, doradcą, autorytetem.
W dniu 11.10.2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kruszynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie Wójta Gminy Wiejskiej Bolesławiec Pana Andrzeja Dutkowskiego uczestniczyli w niej pracownicy Szkoły Podstawowej w Kruszynie oraz uczniowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności w programie artystycznym.
Z przyjemnością i nieukrywaną satysfakcją milo mi zakomunikować, że w tym dniu została wręczona prestiżowa Nagroda Wójta Gminy Wiejskiej Bolesławiec dla:
Pani Klaudii Medyńskiej
Miałem również osobistą przyjemność odebrania nagrody z rąk Wójta Pana Andrzeja Dutkowskiego, która jest zarazem uhonorowaniem dla Wszystkich pracowników szkoły oraz rodziców i uczniów, bez których nie byłoby tak wspaniałego klimatu, twórczej inspiracji i działań na rzecz naszej szkoły.
Nagrodą Dyrektora Szkoły w Kruszynie zostali uhonorowani
nauczyciele:
Pani Marzanna Gal, Pani Joanna Czaplicka, Pani Ewa Śliwińska, Pani Dorota Żuk
oraz Pan Marek Kwaśniak
pracownicy:
Pani Wiesława Mazurkiewicz Solska, Pani Ewa Kras
oraz Pan Krzysztof Sienkiewicz
P O D Z I Ę K O W A N I A
Dziękuję Państwu za włożony trud w nauczanie oraz wychowanie dzieci i młodzieży, postrzeganie ucznia jako wyjątkowej i zdolnej osoby oraz zachęcanie do rozwijania talentów i budowania pewności siebie. Wielkim kunsztem wykazuje się osoba, która potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości. Wyzwanie, które podejmujecie Państwo każdego dnia przynosi wymierne efekty.
Jeszcze raz Wszystkim bardzo dziękuję.
DYREKTOR SZKOŁY
20 WSPANIAŁYCH
14 października w Dniu Komisji Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Kruszynie. W tym roku przysięgę złożyło 20 nowych uczniów szkoły. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Dyrektor Miejskiego Zakladu Obsługi Szkół w Bolesławcu - Pani Barbara Majecka, Radna Gminy Wiejskiej Bolesławiec - Pani Grażyna Łucka, Sołtysi Łazisk -Pani Joanna Łucka, Kruszyna- Pan Henryk Ostrowski, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kruszynie - Pani Anna Weneny, Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kruszynie -Pani Katarzyna Rzepka oraz rodzice uczniów klas pierwszych wraz z calą społecznoscią szkolną.
Wszystkich zebranych na uroczystości przywitał krótki występ artystyczny klasy V. Dyrektor szkoły przemawiając, przypomniał pierwszakom najważniejsze uczniowskie zasady i obowiązki; skierował też kilka słów do rodziców. W drugiej części uroczystości uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali zgromadzonej publiczności swoje umiejętności recytatorskie, matematyczne i muzyczne. Uczniowie zlożyli ślubowanie oraz zostali pasowani specjalnym ołówkiem i przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Każde dziecko otrzymało uczniowski, dyplom oraz oraz rożek obfitości. Ponadto starsi koledzy i koleżanki - wszystkich klas w szkole - wręczyli pierwszakom słodkie upominki. Należy dodać, zaproszeni goście też obdarowali klasę pierwszą dużą ilością słodyczy, pomocy dydaktycznych oraz książek.
Rodzice wraz z wychowawczynią przygotowali dla gości oraz uczniów iście królewskie przyjęcie, na którym pasowani już uczniowie mogli odpocząć i ochłonąć z nadmiaru bardzo pozytywnych emocji.
RADA RODZICÓW
W dniu 27.09.2013r. odbylo się
PLENARNE ZEBRANIE RADY RODZICÓW.
Podczas spotkania z zostały pozytywnie zaopiniowane dokumenty szkolne oraz dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Podjęto ważne decyzje m.in. wybrano PREZYDIUM RADY RODZICÓW.
W wyniku glosowania zostały wybrane osoby pelniące funkcje:
PRZEWODNICZĄCA RADY RODZICÓW: Pani Katarzyna Rzepka
Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO RADY RODZICOW : Pan Rafał Janiec
SEKRETARZ: Pani Agata Samsonowicz
WYPRAWKA SZKOLNA
Wójt Gminy Bolesławiec, informuje o możliwości skorzystania z pomocy na zakup podręczników dla: uczniów klas I-III, V szkoły podstawowej. Ponadto z programu będą mogli skorzystać uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkoly podstawowej.
Kryteria dostępu do pomocy
Rodzice uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej będą mogli ubiegać się o pomoc, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto miesięcznie. Rodzice pozostałych klas objętych programem, będą mogli ubiegać się o pomoc jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 456 zł netto miesięcznie. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, na podstawie decyzji dyrektora szkoły, z dofinansowania mogą skorzystać osoby, których dochód przekracza 456 zł. Za szczególne przypadki uznaje się m. in.: ubóstwo, bezrobocie, sieroctwo, niepełnosprawność, długotrwałą lub ciężką chorobę, przemoc, bezradność w sprawach opiekuńczych, potrzebę ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, alkoholizm lub narkomanię.
Wniosek składa rodzic ucznia (prawny opiekun, rodzic zastępczy), ale może go także złożyć nauczyciel, pracownik socjalny lub inna osoba, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.
Rodzic (opiekun) do wniosku musi dołączyć niezbędne dokumenty i zaświadczenia. W przypadku wniosków dla uczniów pochodzących z rodzin, gdzie dochód przekracza 456 zł, składanych poza kryterium dochodowym, należy dołączyć odpowiednie uzasadnienie prośby o dofinansowanie.
W przypadku uczniów słabowidzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi do wniosku należy dołączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
Dyrektor zwróci koszty po przedłożeniu dowodu zakupu
Dyrektor szkoły po otrzymaniu środków zwraca rodzicom koszty zakupu podręczników do wysokości wartości pomocy po przedłożeniu dowodu zakupu, którym jest faktura VAT, wystawiona imiennie na ucznia, rodzica lub opiekuna prawnego, rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników. W przypadku zakupów zbiorczych, koszty zakupu podręczników zwracane są rodzicom uczniów do wysokości wartości pomocy po przedłożeniu potwierdzenia zakupu podręczników. Potwierdzenie zakupu w tym przypadku powinno zawierać imię i nazwisko ucznia, klasę, do której uczeń będzie uczęszczał, adres szkoły, wykaz zakupionych podręczników, kwotę zakupu, datę zakupu i czytelny podpis podmiotu, który dokonał zakupu.
Wysokość planowanego dofinansowania określona w projekcie rządowego programu pomocy uczniom – Wyprawka 2013r. wynosi:
225 zł – dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej,
325 zł – dla uczniów klas V szkoły podstawowej oraz niepełnosprawnych uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej,
Wnioski na wyprawkę szkolną 2013 należy złożyć w sekretariacie szkoly w terminie ustalonym przez Wójta Gminy Bolesławiec tj. do 9 września 2013r. (Zarządzenie 242/13 Wójta Gminy Bolesławiec z dnia 6.08.2013r.)
DYREKTOR SZKOŁY
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie