• ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KRUSZYNIE

          • Ogólnopolska Olimpiada Promocji...

          • 12 stycznia 2024 roku odbył się kolejny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowany przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę w etapie rejonowym reprezentowała uczennica klasy VII Lena Gęsikowska.  W trakcie Olimpiady  musiała wykazać się rozległą, wykraczającą poza poziom szkół podstawowych wiedzą dotyczącą zdrowego trybu życia i zasad żywienia.  Lena zajęła…uwaga...II miejsce!!!!

             Gratulujemy  tak wysokiego wyniku w Olimpiadzie. Życzymy  dalszych sukcesów!

                                                                                                                                                                Karolina Piotrów

          • ODLICZANIE DO FERII...3...2...1...

          • Od 10 do 12 stycznia odbyło się w naszej szkole radosne odliczanie do ferii zimowych zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. W środę uczniowie przychodzili ubrani w kratkę. Niektórzy postawili na drobny kratkowy element w swoim stroju,  u innych był to element dominujący w całej stylizacji. Na szkolnych korytarzach mieniły się kraciane T-shirty, spodnie, sukienki i spódniczki. Dzień drugi to dzień z kocykami. Uczniowie mogli tego dnia przynieść do szkoły kocyk, którym można było się nakryć podczas przerw czy lekcji – przy obecnych mroźnych temperaturach jak znalazł! Piątek, czyli ostatni dzień to dzień piżamy. Dominowały różnorakie kolory i style, a aby było jeszcze wygodniej  niektórzy zamiast butów postawili tego dnia na wygodne kapcie. Taki ubiór wyglądał nie tylko zabawnie, ale uświadamiał, że tuż za rogiem czekają błogie, leniwe dwa tygodnie odpoczynku od szkoły i szkolnych obowiązków. Do akcji chętnie przyłączyli się również nauczyciele, którzy tak samo jak uczniowie czekają na kilka dni wolnych od pracy. Pod koniec każdego dnia członkowie Samorządu Uczniowskiego dokonywali podliczeń przebranych osób z poszczególnych klas w ramach całorocznej samorządowej akcji #zgranaklasa.

             

             

            Karolina Piotrów

            Katarzyna Wołoszyn

          • Saperzy... w naszej szkole

          • Dnia 11.01.2024 r. żołnierze 23 pułku artylerii  wraz z oddziałem saperskim odwiedzili uczniów naszej szkoły.  Żołnierz opowiadał o swojej służbie, prezentował mundur oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju. Celem wizyty wśród dzieci z klas I-III było przedstawienie pracy sapera, jakie role odgrywa ta funkcja w wojsku. Uczniowie słuchając ważnych informacji na temat zachowania się na terenach poligonowych czynnie uczestniczyli zadając szereg pytań dotyczących codziennej pracy sapera. Żołnierze patrolu zaprezentowali bogate wyposażenie jakim dysponują. Następnie uczniowie mogli bezpośrednio się zapoznać ze sprzętem, który można było dotknąć a nawet przymierzyć i poczuć się, choć na chwilę żołnierzem.

            Kto wie …, być może w przyszłości któryś z uczniów wstąpi w żołnierskie szeregi?

            Serdeczne podziękowania składam Panu Marcinowi Kozłowskiemu za zaangażowanie
            i przeprowadzenie tej pouczającej lekcji.

             

            Aleksandra Bogusz

          • Karnawał czas zacząć

          • Po raz kolejny, najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kruszynie uczestniczyli w zapustach – czyli w maskaradzie, balu karnawałowym. 

            We wtorek 9 stycznia 2024 roku od samego rana dzieciom klas młodszych towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Aula szkolna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się bowiem w salę balową. Udekorowana banerem zachęcała do szampańskiej zabawy, której animatorem była pani Agata Nikodem z Centrum Animacji dla  Dzieci „Foremka”.

            W szkole zaroiło się od Supermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, policjantów... Były wróżki, księżniczki, różne stwory i dziwadła... Nie sposób wymienić wszystkich. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawcom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z muzyką. O świetną i profesjonalną oprawę zadbała Pani Agata, która aranżowała ciekawe zabawy, tańce, konkursy. Magiczny pokaz opadów śniegu wzbudził ogólny zachwyt. Walka na „kule śnieżne” okazała się „strzałem w dziesiątkę”.

            Na zmęczonych tancerzy czekały napoje i słodki poczęstunek. Nasze pociechy, małe i duże, z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez rodziców ciasta oraz popijały sokami.

            Zabawa karnawałowa dobiegła końca. Dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych maluchów. Do zobaczenia za rok!

            Marzanna Gal, Jolanta Pańczak

          • NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE

          • „Noworoczne kolędowanie” to cykliczna impreza organizowana dla społeczności lokalnej, rodziców, uczniów i wszystkich chcących pokolędować. Na piątkowy wieczór 5 stycznia 2024 r. przybyli goście: Iwona Przybylska- Sekretarz Gminy Bolesławiec,  Grażyna Łucka- zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Bolesławiec, Henryk Ostrowski- Radny Gminy Bolesławiec, Przewodnicząca Gospodyń Wiejskich w Kruszynie -Irena Szoka oraz oraz przedstawiciele organów społecznych:  Rady Rodziców – zastępca przewodniczącej- Joanna Łucka, skarbnik- Ewa Miechur Dudek, Przewodniczący Rady Szkoły – Orin Miechur oraz rodzice, babcie , dziadkowie i społeczność szkolna.

            Głównymi organizatorkami tej uroczystości były Panie: Małgorzata Kania – Skrzypek i Joanna Czaplicka, które razem z uczniami z klas IIIa, IIIb i uczniami ze starszych klas wystawiły niezwykłe jasełka. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem odegrali role: Św. Józefa, Maryi, Heroda, Śmierci, Trzech Króli i pasterzy. Przedstawienie jasełkowe uatrakcyjnił chór aniołów. Zebrana publiczność chętnie włączyła się w śpiew polskich kolęd i współczesnych utworów Bożonarodzeniowych. Występ wzbudził duży aplauz, otrzymał nawet owacje na stojąco.

            Po przedstawieniu jasełkowym głos zabrali zaproszeni goście, którzy życzyli wszystkim pomyślności w Nowym Roku. Następnym punktem programu był słodki poczęstunek przygotowany dzięki wsparciu rodziców i nauczycieli. W serdecznej, pełnej duchowości atmosferze powitaliśmy Nowy Rok w naszej szkole.

            Zespół ds Promocji

          • LIST DO GWIAZDORA

          • W grudniu jest jakoś inaczej... Mimo krótkich, często szarych i chłodnych dni, robi się cieplej, jaśniej i radośnie. Być może za sprawą rozbłyskających dookoła światełek, świec, świątecznych dekoracji oraz atmosfery oczekiwania na najważniejszy wieczór w roku? Wszak Boże Narodzenie to czas dobra i cudów... Tak się składa, że w naszym zespole uwielbiamy ten szczególny czas... Cieszy nas to, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w ramach działalności szkolnego koła TPD w ogólnopolskiej akcji Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „List do Gwiazdora”. Dzieci, które napisały listy i były wyjątkowo grzeczne, otrzymały piękne prezenty. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gwiazdorom dającym nie tylko prezenty- rzeczy, ale przede wszystkim serce i radość.

            Kolejny raz mieliśmy  również okazję do podzielenia się tym, co mamy z innymi. Za zaangażowanie i dobroć bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom.

            Niech czas Bożego Narodzenia będzie spokojny, radosny, niesie Państwu nadzieję i dużo miłości.

          • ,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

          • ,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

            Dnia 22.12.2023 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego na ,,Najpiekniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”. Dyplomy oraz nagrody zwycięzcom wręczył Pan Dyrektor Dariusz Kunaszko.  Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

            I miejsce ex aequo : Stanisław Pleśniak    II b

                                               Zofia Wardenga   II a

            II miejsce ex aequo: Maria Wardenga   I b

                                               Emilia Janiec I a

            III miejsce: Roksana Patecka III b

                                 Miłosz Jasiński I b

             

            Wyróżnieni natomiast zostali:

            Jadwiga Marciniak I b

            Pola Półtorak I a

            Tobiasz Marcinowski I a

            Zofia Kolano I b

            Urszula Marciniak III a

             

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów !!

             

            Aleksandra Bogusz

          • „Poeci – dzieciom” - konkurs wokalno - recytatorski

          • W piątek 15 grudnia w klasie I b odbyły się klasowe eliminacje do III Powiatowego Konkursu Wokalno - Recytatorskiego dla Przedszkoli i Klas I – III „Poeci – dzieciom”, organizowanego przez PCEiKK w Bolesławcu. W konkursie wzięło udział 6 uczniów. Uczniowie pięknie recytowali przygotowane wiersze. Wszyscy uczestnicy zachwycili swoim przygotowaniem oraz zaangażowaniem, a także postawą i interpretacją. Emocji nie brakowało, czemu wyraz dała zgromadzona publiczność. Po niezwykle trudnej naradzie wybrano laureatki, które będą reprezentować klasę I b w następnym etapie konkursu: Jadwiga Marciniak, Pola Taradajczyk i Maria Wardenga. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych występów, a laureatkom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

                                                                                                                                                              Marzanna Liputa

          • SZOŁA Z AKREDYTACJĄ WSPIERANIA UZDOLNIEŃ

          • W dniu 14 grudnia 2023 r. otrzymaliśmy akredytowany na 100% Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia na następne 5 lat. Jesteśmy jedną z 52 szkół na Dolnym Śląsku , jedyną w gminie i jedną z trzech w powiecie bolesławieckim, która jest w jego posiadaniu. Warto podkreślić, że do sieci szkół należymy już od 2013 r.

            Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie wymiernie przyczyniają się do podnoszenia jakości nauczania, czego efektem są wysokie wyniki nauczania m.in. potwierdzone przez egzaminy zewnętrzne, gdzie uzyskujemy zawsze wyższe lokaty procentowe niż średnia gminy, powiatu, województwa czy też wyższe niż wyniki ogólnokrajowe. W dużej mierze przyczynia się do tego odkrywanie uzdolnień uczniów, którzy realizują swoje pasje w projektach realizowanych w szkole np. obecnie realizowany projekt, na który szkoła jako jedyna w powiecie bolesławieckim zdobyła grant z firmy ORANGE to SUPERKODERZY , gdzie uczniowie realizują swoje zainteresowania w zakresie konstruowania i programowania robotów pod opieką nauczyciela informatyki.

            Wspieranie uzdolnień odbywa się podczas każdej lekcji, które są prowadzony w sposób ciekawy z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej. Nauczyciele wiedzą, że każdy uczeń to UCZEŃ ZDOLNY, mający różne zainteresowania i starają się wspierać wszystkich w ich odkrywaniu, rozwijaniu.

             Bardzo dziękuję Liderce Szkolnego Systemu Wspierania Uzdolnień - Pani Joli Pańczak oraz Marzannie Gal i Beacie Chmielik, za przygotowanie dokumentacji oraz prezentacji o szkole. Prezentacja była przedstawiona na Konferencji w Dolnośląskim Ośrodku Kształcenia Nauczycieli we Wrocławiu w obecności zaproszonych gości m.in. z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty oraz Dyrektorów dolnośląskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

            Podziękowania należą się również dla Gminy Bolesławiec, która niejednokrotnie pokazuje, że uczeń oraz dobra szkoła, to ważny element w ogólnej strategii rozwoju Gminy Bolesławiec.

            Bardzo dziękuję rodzicom za współprace oraz nauczycielom za to , że dostrzegacie i eksponujecie uzdolnienia uczniów i wspieracie ich w ich rozwijaniu.

            Dyrektor

             

          • MIKOŁAJKI W SZKOLE

          • Klasy drugie,  6 grudnia 2023 roku, wzięły udział w mikołajkach. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów, którzy mieli okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem i jego elfem. Elf opowiadał dzieciom historie o swojej pracy w Laponii, następnie zaprosił do zabaw ruchowych na sali gimnastycznej. Po tym przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z nim, a  także zaśpiewać i złożyć mu życzenia. Obowiązkowo każdy pozował do zdjęcia z prezentem i  Mikołajem.  Podarunki zostały przygotowane przez rodziców uczniów. Dzieci były nimi zachwycone. Mikołaj pamiętał również o grzecznych wychowawczyniach, które także otrzymały prezenty. Uczniowie świetnie się bawili podczas Mikołajek. Był to dzień pełen radości i magii.

            Agnieszka Mosiądz-Poświata, Jolanta Pańczak

          • ODLICZANIE...DO ŚWIĄT

          • Klasa Ia zaczęła odliczanie do świąt. Uczniowie z niecierpliwością wyczekują Wigilii Bożego Narodzenia. Stąd pomysł, by odliczać kolejne dni. Tak oto powstał „Klasowy Kalendarz Adwentowy”. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyli zadania do kalendarza adwentowego, który został umieszczony w naszej klasie. Jest to świetny pomysł na okazywanie bliskim serdeczności, sprawianie drobnych przyjemności, zacieśnianie pozytywnych relacji
            z rówieśnikami i w rodzinie. Uczniowie w kalendarzu adwentowym znaleźli takie zadania jak: wykonanie ozdób z masy solnej, zrobienie sobie wspólnego zdjęcia świątecznego, rebusy związane z tradycjami świątecznymi i wiele innych. Kalendarz cieszy się wśród uczniów sporym zainteresowaniem. Wprowadził wszystkich w świąteczny klimat,
            a dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zadania do wykonania.

            Aleksandra Bogusz

          • ANDRZEJKI...

          • Dnia 30 listopada klasa I a zamieniła się w Komnatę Czarów i Magii, a to za sprawą odchodzenia przez uczniów Andrzejek. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw
            z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, losował bilecik z nazwą kwiatu. Największą atrakcją podczas zabaw było lanie wosku przez klucz. Na koniec każdy uczestnik wylosował karteczkę z wróżbą na dzisiejszy dzień. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

            Aleksandra Bogusz

          • Wycieczka klas I i II do Liberca - Czechy

          • Wycieczka klas pierwszych i drugich

            Liberec iQLandia

                        Wreszcie nastąpił ten długo oczekiwany dzień!!!

                        We wtorek 28 listopada 2023 roku o godzinie ósmej zebraliśmy się przed  szkołą. Panie wychowawczynie sprawdziły listy obecności w swoich klasach. Okazało się, że jesteśmy wszyscy. Wsiedliśmy do luksusowego autokaru oraz busa, pomachaliśmy żegnającym nas rodzicom i wyruszyliśmy.

                        Pierwszą atrakcją wycieczki było „przekroczenie granicy polsko-czeskiej”. Niektórzy z nas po raz pierwszy znaleźli się poza granicami kraju.

                        W czasie jazdy przewodnik opowiadał o tym, co aktualnie widzimy przez okna autokaru. Zaciekawiła nas informacja dotycząca czwartej co do wielkości w Polsce elektrowni węglowej Turów w Bogatyni oraz kopalni odkrywkowej Turoszów.

            W końcu dotarliśmy do Liberca i rozpoczęła się nasza przygoda z poznawaniem ekspozycji w Centrum Nauki iQLandia. Obejrzeliśmy kilkaset eksponatów, z różnych działów, takich jak:

            1. Geologia (m.in. wędrówka i zmiany kontynentów, skały i skamieniałości, wulkany, jaskinie). 

            2. Ziemia (m.in. budowa wnętrza i powierzchni, globus a mapa, skutki ocieplenia klimatu).

            3. Kosmos (m.in. marsjański pojazd, planety Układu Słonecznego, zaćmienie Księżyca, świetlny tunel).

            4. Nauka w domu (m.in. przekroje sprzętów AGD, magiczne lustro, prawo Archimedesa, obraz holograficzny, telewizor 3D).

            5. Żywioły (symulator trzęsienia ziemi i huraganu, tornado, zapory wodne, elektrownie szczytowo-pompowe, baterie słoneczne i inne).

            6. Człowiek (człekokształtny robot, szkielet człowieka, organy wewnętrzne człowieka, ciśnienie krwi, operacja laparoskopowa, jak widzą psy i koty, zmysły człowieka, człowiek a zwierzęta).

            7. Wodny świat (m.in. woda w różnej postaci, turbiny wodne, interaktywna kolorowa fontanna).

            8. Gry i łamigłówki dydaktyczne, klocki lego.

            9. Historia odkryć najważniejszych wynalazków.

            Ogromne wrażenie zrobił na nas kosmiczny seans filmowy w planetarium oraz obserwacja multimedialnej fontanny (muzyka i światła).

                        W drodze powrotnej trochę drzemaliśmy, dużo rozmawialiśmy, wspominaliśmy to, co niedawno przeżyliśmy.

             

                                                                                                 Marzanna Gal, Jolanta Pańczak

          • Wycieczka klasy IIa

          • Uczniowie klas II a oraz II b dnia 15 listopada, udali się na wycieczkę do Centrum Dawnych Technik Garncarskich w Bolesławcu. Na miejscu mieli okazję obejrzeć pokaźną wystawę lokalnej ceramiki. Pracownik opowiedział jak wyglądają poszczególne etapy tworzenia wyrobów z gliny, a także piec w którym zostają wypalone. Dodatkowo, niezwykle atrakcyjną częścią wycieczki była ta praktyczna, gdzie uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia ceramiki. Utworzenie własnego aniołka z gliny pozwoliło poczuć magię procesu rękodzielniczego, co sprawiło, że wizyta była nie tylko oglądaniem, ale także aktywnym uczestnictwem w sztuce ceramicznej. To wyjątkowe doświadczenie z pewnością wpłynęło pozytywnie na percepcję i zrozumienie tego pięknego rzemiosła.

             

            Jolanta Pańczak, Agnieszka Mosiądz-Poświata

          • Wycieczka klasy Ia i I b

          • Dnia 15 listopada 2023 r. klasa 1 a i 1 b wybrały się do Centrum  Dawnych Technik Garncarskich w Bolesławcu. Uczniowie mieli okazję od środka przyjrzeć się pracy i zobaczyć jak powstają produkty ceramiczne. Zobaczyli m.in. piec, w którym wypiekane są naczynia, wysłuchali historii o koniku Gawełku oraz na zakończenie wycieczki  mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, na których tworzyli aniołki z gliny.  Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i radości.

            Marzanna Liputa, Aleksandra Bogusz

          • Dzień postaci z...bajek.

          • Dnia 14 listopada odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek organizowany przez Samorząd Uczniowski. Chętni uczniowie oraz nauczyciele przebierali się tego dnia za wybrane postacie z bajek. Na szkolnym korytarzu można było spotkać superbohaterów, księżniczki, krasnale,  Świętego Mikołaja, Myszkę Minnie czy Harrego Pottera. Młodsi uczniowie z klas 1-3, którzy się przebrali otrzymywali  w nagrodę odznaki Dnia Postaci z Bajek.  Atrakcją szkolnego dnia bajek była fotobudka z obrazkami bajkowych bohaterów przy której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejną atrakcją była muzyka, która umilała czas podczas długich przerw. Piosenki znane uczniom zachęcały do wspólnego śpiewu i tańca.  Do obchodów dnia postaci z bajek dołączyła się również świetlica. Chętni uczniowie uczęszczający na świetlicę mogli wziąć udział w konkursie plastycznym polegającym na namalowaniu wybranego bohatera z bajki. Przepiękne prace zdobiły ściany parteru szkoły. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone.  Pomysłodawczynią konkursu była Pani Justyna Kiepura.

             

                                                                                              Karolina Piotrów, Katarzyna Wołoszyn

          • Koncert dla uczniów

          • W dniu 14 listopada 2023 r. Lubuskie Biuro Koncertowe "Orfeusz" ,zaprezentowało nam koncert 

            pt. "Grające rury, piły i patelnie...".

            Muzycy pokazali się w strojach budowlanych i zagrali na niecodziennych instrumentach, które sami stworzyli. Jednym z nich był flet wykonany z rurki. Uczniów zainteresowały też butelki, które wydawały z siebie piękne tony dzwonków. Najciekawszym instrumentem okazała się gitara wykonana z łopaty. Taka forma gry pokazuję dzieciom, że instrumenty można zrobić samemu, a muzyka brzmi równie miło i przyjemnie.

            Cały koncert uczniowie wysłuchali z zapartym tchem, a na koniec nagrodzili muzyków gromkimi brawami.

            Agnieszka Mosiądz-Poświata

             

          • AKCJA - ULE DLA PSZCZÓŁ

          • 10.11.2023r. klasa 3b brała udział w akcji ""Malowanie uli", zorganizowanej przez naszą Panią Psycholog. Wszyscy odpowiednio przygotowani do korzystania z farb przystąpili do artystycznej zabawy. Podczas malowania powstawały wręcz bajkowe wzory, a praca w grupie przyniosła wiele radości. Z pewnością ule stworzone przez klasę 3b przyciągną rzesze pszczół, a sklepowe półki będą uginać się pod ciężarem miodu.

            Małgorzata Kania-Skrzypek

          • „Nie ma nic cenniejszego nad wolność”

          • 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na początku w ramach akcji „Szkoła do hymnu” uczniowie, nauczyciele odśpiewali Hymn, Następnie głos zabrał Pan dyrektor Dariusz Kunaszko podkreślając w swojej wypowiedzi jak ważna jest dbałość o wolność i niepodległość, gdyż nic nie jest nam dane na zawsze. Występ artystyczny został przygotowany przez uczniów klas 5-7. Uczniowie upamiętnili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez odczytywanie tekstów historycznych, recytację wierszy patriotycznych i śpiew piosenek. Tłem do występu uczniów były ścieżki dźwiękowe ze znanych filmów takich jak „Amelia” czy „Gladiator”. Motywem przewodnim uroczystości było hasło „wolność”, a na dekoracji widniał napis „Nie ma nic cenniejszego nad wolność”. Podczas występu wyświetlona została również krótka animacja pt. „Historia niepodległości Polski” przedstawiająca najważniejsze wydarzenia i osobistości związane z odzyskaniem przez nasz kraj wolności. Zwieńczeniem występu było zaśpiewanie piosenki zespołu Chłopcy z placu broni pt. „Kocham wolność” przez ucznia klasy 7 Szymona Ostańskiego. Do śpiewu refrenu dołączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele.

             

                                                                                   Katarzyna Wołoszyn, Wojciech Kochan

          • ,,Pocztówka Jesienna z Rymowanką”

          • Dnia 06.11.2023 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego ,,Pocztówka Jesienna z Rymowanką”. Dyplomy oraz nagrody zwycięzcom wręczył Pan Dyrektor Dariusz Kunaszko.  Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

            I miejsce ex aequo : Anna Orawiec    I a oraz Stanisław Pleśniak    II b

            II miejsce ex aequo: Zofia Wardenga   II a oraz  Pola Półtorak  I a

            III miejsce: Patrycja Patecka I a

            Wyróżnieni natomiast zostali:

            Liliana Miechur I a

            Emilia Janiec  I a

            Dominik Kozłowski II b

            Wiktoria Marcichowska I a

            Iga Wolak I a

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów !!

            Aleksandra Bogusz