• ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KRUSZYNIE

        • SUPER MAMA I TATA
          • SUPER MAMA I TATA

          • 30.05.2015r dzieci z oddziału zerowego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kruszynie zaprosiły do szkoły rodziców, by razem z nimi obchodzić uroczyście ich święto – Dzień Mamy i Taty.  Przedszkolaki  przywitały swoich gości piosenką i pięknymi wierszami. Wręczyły swoim ukochanym rodzicom samodzielnie wykonane prezenty. Tatusiowie dostali medale, a mamusie kwiaty. Dzień rozpoczął się bardzo radośnie. Rodzice byli dumni ze swoich pociech – podziwiali zdolności artystyczne dzieci i próbowali wśród prac – portretów -  wykonanych przez przedszkolaków odszukać swoje  podobizny.

            Po uroczystości  wszyscy  udaliśmy się na zorganizowany w tym dniu w naszej szkole festyn, na którym dobrze się bawiliśmy  i dowiedzieliśmy się co robić, by być zdrowym.

             

                                                                                                                                                 Iza Martyniak –Jaworska

        • SPARTAKIADA  PRZEDSZKOLAKÓW
          • SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

          • 12.05. 2015 r. dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w II Gminnej Spartakiadzie przedszkolaków, która odbyła się w ZSP w Bożejowicach. Głównym celem tej imprezy było promowanie aktywności ruchowej, która jest bardzo ważna w rozwoju dzieci. W spartakiadzie uczestniczyły dzieci z gminnych przedszkoli oraz zaproszone dzieci z Czech. Każde przedszkole reprezentowała grupa 8 osób, pozostałe dzieci dopingowały swoją drużynę z całych sił. Emocje były wielkie! Po ciężkiej i wyrównanej rywalizacji podczas zawodów sportowych wszystkie drużyny zajęły I miejsce. Dzieci zdobyły medale oraz otrzymaliśmy słodkości i upominki dla całej zerówki za wysiłek i doping.

                                                                                                                                     Aleksandra Becla

          • 5 LATKI Z HISTORIĄ NA TY!

          • Dzień 06.05.2015r był z niecierpliwością oczekiwany przez dzieci z oddziału zerowego. Na szczęście pogoda dopisała. O godzinie 9.00 nasza grupa wyjechała na wycieczkę. Miejscem wyprawy był Brzeźnik i znajdująca się tam osada średniowieczna. Wszyscy byli bardzo podekscytowani. Na miejscu czekały na nas trzy Słowianki. Pani Iza oprowadziła nas po grodzie. Opowiedziała nam o życiu Słowian, pokazała ich domostwa, miejsce kąpieli. Dowiedzieliśmy się jak żyli ludzie w dobie średniowiecza, czym się zajmowali. Obejrzeliśmy chaty rybaka, kaletnika i bednarza. Zobaczyliśmy jak mógł wyglądać handel i czym handlowano. Były też momenty pełne skupienia, napięcia i grozy… Dowiedzieliśmy się jak wyglądał pochówek w średniowieczu. Przez cały czas towarzyszyły nam trzy małe kózki, które jak małe szczeniaki biegały za dziećmi. Po zwiedzeniu grodu, nadszedł czas na warsztaty. Dzieci podzielone na grupy brały udział w zorganizowanych zajęciach. Były warsztaty ceramiczne, na których powstawały dzieła sztuki lepione z gliny. Warsztaty kulinarne – każde dziecko dowiedziało się jak z ziaren powstawała mąka i upiekło podpłomyk, który ze smakiem zjadło. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty strzelania z łuku i kuszy. Spotkaliśmy średniowiecznego woja. Dzieci otrzymały miecze i hełmy i zostały pasowane na rycerzy. Po tak wyczerpujących i pełnych emocji zajęciach wszystkim bardzo smakowały upieczone kiełbaski. Nie mieliśmy jednak zbyt dużo czasu na odpoczynek. Czekały na nas jeszcze zawody sportowe.

            Z żalem opuszczaliśmy osadę. Pełni miłych wspomnień wróciliśmy do Kruszyna, by podzielić się ze swoimi bliskimi wrażeniami z tak udanej wyprawy.

             

            Iza Martyniak – Jaworska

        • MAGICZNA PRAGA
          • MAGICZNA PRAGA

          • 27 kwietnia 2015r. grupa uczniów z klas 4-6 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kruszynie pod opieką wychowawców wybrała się na wycieczkę do Pragi. Zbiórka pod szkołą miała miejsce bardzo wcześnie, bo wyjazd zaplanowano na godzinę 7.00. Wszyscy byli w dobrych humorach, a słoneczny poranek zapowiadał piękny dzień.  Droga do Pragi minęła bardzo szybko i bez żadnych kłopotów.  Większość uczestników znała Pragę jedynie ze zdjęć, przewodników turystycznych i opowieści, które miały miejsce na lekcjach przyrody oraz godzinach wychowawczych. Jednak uroda miasta zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia panoramy miasta ze wzgórza Letna, na którym znajduje się ciekawa konstrukcja – Metronom. Stąd wszyscy wyruszyli na długi i wyczerpujący spacer, najpierw przez dzielnicę żydowską – Józefów. Dzieci obejrzały tu liczne synagogi, cmentarz żydowski, przepiękne secesyjne kamienice, spacerowały również ul. Paryską z najbardziej luksusowymi sklepami w Pradze. Uczniowie mieli okazję podziwiać zabudowę Starego Miasta oraz słynny zegar Orloj z ruchomymi figurkami na ścianie ratusza. Spacerując wąskimi uliczkami można było poczuć klimat tego miasta. Po drodze kusiły liczne sklepiki z pamiątkami, lodziarnie i galerie sztuki. Po przejściu przez Most Karola - najsłynniejszy most w Pradze - uczestnicy wycieczki skierowali się do dolnej stacji kolejki linowej, która zawiozła wszystkich na Wzgórze Petrzin. W planie było wejście na wieżę widokową, której konstrukcja do złudzenia przypominała słynną wieżę Eiffla – w pomniejszeniu. Pokonanie 300 stopni, czyli 60m w górę, do tarasu widokowego na wieży, dla wielu uczniów wydawało się niemożliwe. Jednak wszyscy przełamali swoje lęki i z uśmiechem na twarzy zdobyli wieżę. Opłacało się. Widok rozległej panoramy miasta przy bezchmurnym niebie zapierał dech w piersi. Po zejściu z wieży na uczestników czekał jeszcze Labirynt Luster. Stąd trasa wycieczki prowadziła do Placu Hradczańskiego i zespołu zamkowego na Hradczanach. Tutaj wszyscy obejrzeli zamek oraz ogromną katedrę św. Wita z przepięknymi witrażami. To był bardzo wyczerpujący dzień. Długi spacer, wysoka temperatura powietrza oraz przeżyte emocje spowodowały, że uczestnicy wycieczki byli bardzo zmęczeni, gdy późnym popołudniem dotarli do autokaru. Świetne humory, jakie dzieci miały przez całą drogę do domu, potwierdzały, że wycieczka była udana.

            Klaudia Medyńska

        • SUPER ZIELONA SZKOŁA
          • SUPER ZIELONA SZKOŁA

          •  

            Tradycją naszej szkoły są wyjazdy uczniów klas I – III na kilkudniowy wypoczynek zwany potocznie „zieloną szkołą”. W tym roku w dniach 20 – 25 kwietnia klasy II i III udały się do Przemkowa, by w tamtejszym Domu Wczasów Dziecięcych przeżyć wiele  niezapomnianych chwil. Uczniom towarzyszyły ich wychowawczynie – panie: Joanna Czaplicka ( klasa II) i Marzanna Gal (klasa III). Dla trzeciaków była to już druga „zielona szkoła”, ale dla ich młodszych kolegów był to pierwszy tak długi wspólny wyjazd. Głównie im towarzyszyły pewne obawy: jak tam będzie, jak dadzą sobie radę bez rodziców?

               Podróż minęła szybko i radośnie. Zamieszkaliśmy w pięknym drewnianym domu, który dawniej był myśliwskim pałacykiem. Chłopcy zajęli pokoje na parterze, a dziewczynki na I piętrze. Naszymi przemkowskimi opiekunkami były panie: Dorotka i Asia oraz Ania i Agatka. Nocą o spokojny sen dzieci dbała  pani Małgosia.

              Każdy dzień w Przemkowie upływał według ustalonego rytmu: 7.30- 8.00 pobudka, toaleta poranna i  porządkowanie pokoi;  8.30 śniadanie, 9.00 – 13.30 zajęcia; 14.00 – obiad; 14.30 – 15.00 czas odpoczynku; 15.00 – 18.30 zajęcia popołudniowe ( a także podwieczorek); 18.30 – kolacja; 19.00- 20.30 - zajęcia wieczorne; 20.30 – toaleta; 21.30 – cisza nocna.

              Opiekujące się nami panie zadbały, aby wypełniona była każda chwila. Największymi atrakcjami były: wycieczka autokarowa do Głogowa i pobyt w kręgielni oraz w sali zabaw, spotkanie z kulturą Indian, wieczorne dyskoteki i karaoke, wykonywanie rzeźb z piasku na leśnej wydmie, wycieczka na stawy i obserwowanie życia ptactwa wodnego, ognisko i pieczenie kiełbasek, wieczór talentów, „Przyrodnicze koło fortuny”. Wolne chwile spędzaliśmy także na placu zabaw i boisku ( oczywiście chłopcy i Kasia Chwała grali w piłkę nożną), wykonywaliśmy ciekawe zadania ( np. rysowaliśmy plakat nt. „Jesteśmy różni”, wymyślaliśmy hasła ekologiczne, robiliśmy ciekawe zakładki z elementów roślinnych i wiele innych).

              Dzieci musiały wykazać się samodzielnością – ścieliły łóżka, dbały o czystość w pokojach. Wiele śmiechu było podczas wieczornych kąpieli pod prysznicami, gdy ktoś zapomniał zdjąć skarpetki, czy wziąć ręcznik. Niekiedy trudno było zasnąć, bo koledzy lub koleżanki mieli ochotę na żarty i figle.

               Podczas pobytu dzieci zdobywały punkty za zachowanie, zaangażowanie w życie „zielonej szkoły” i za wykonywanie poszczególnych zadań.  Najlepiej wypadli następujący uczniowie: I miejsce zajęły Milena Uznańska (klasa III) i Ola Walęga (klasa II), II miejsce- Przemek Biernat (klasa III) oraz Weronika Golemba (klasa II),a trzecie Julia Kwapisz (klasa III) i Oliwia Marks (klasa II). Wyróżnione dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

               Wychowawczyniom obu klas było bardzo miło, gdy wielokrotnie słyszały z ust pracowników Domu pochwały o zachowaniu ich podopiecznych, wzorowym dbaniu o czystość w obiekcie czy kulturalnym spożywaniu posiłków.

              Czas pobytu w Przemkowie minął bardzo szybko. Z żalem musieliśmy pożegnać to urocze miejsce oraz bardzo przyjaznych i kompetentnych pracowników Domu Wczasów Dziecięcych.

               Wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w naszej pamięci. Dzieci zdały egzamin z samodzielności i zachowania na SZÓSTKĘ.

                                                                                            

                                                                          Nauczycielki Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kruszynie

                                                                                            Joanna Czaplicka i Marzanna Gal

             

          • Z RODZICAMI LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

          • Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kruszyna : Kasia (kl. I) oraz Magda, Karol i Wojtek (Oddział Przedszkolny) w czwartek 16 kwietnia, uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Wspólnie ze swoimi rodzicami i dziadkami wzięli udział w akcji upiększania swojej miejscowości, polegającej na zakrzewieniu alejki, prowadzącej z osiedla w kierunku miasta Bolesławiec. Dzieci naśladując osoby dorosłe i ucząc się od nich techniki sadzenia drzew z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w prowadzonych pracach. Sadząc i podlewając sadzonki krzewów uczniowie poprzez działanie praktyczne mogli nabyć nowe umiejętności, które z pewnością będą im przydatne w przyszłości.

            Wspaniała lekcja przyrody połączona z rozwijaniem kompetencji społecznych na pewno zapadnie w pamięci młodego pokolenia i pozwoli w przyszłości docenić sens ludzkiej pracy. Jako ludzie dorośli będą mogli z dumą oglądać i dbać o efekty dzisiejszej pracy własnej, swoich rodziców i dziadków.

            Tekst i zdjęcia : Rafał Janiec

          • SUKCES W KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM

          • Uczeń klasy VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie, Eryk Marcichowski, zakwalifikował się do finału Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”.  Konkurs ten jest organizowany w Polsce, Niemczech, Danii, Włoszech, Austrii, Portugalii, Szwajcarii, Słowenii, Czechach i  na Węgrzech. W tegorocznej edycji konkursu w Polsce zarejestrowanych zostało ponad 107 tys. uczestników na różnych poziomach edukacyjnych. Po eliminacjach na I etapie, do finału zakwalifikowało się 150 najlepszych uczniów. Wśród nich znalazł się Eryk Marcichowski. Finał odbędzie się 17 kwietnia 2015r. w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

            Klaudia Medyńska

        • SUKCES MILENY I JULII
          • SUKCES MILENY I JULII

          • 10 kwietnia 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się I Gminny Konkurs Puiosenki Obcojęzycznej. Uczennice klasy III- Milena Uznańska i Julia Kwapisz zdobyły I miejsce w kategorii klas I-III. Zdjęcia z konkursu oraz utwór , który został zaprezentowany przez uczennice pod poniższymi linkami.

                                         

            W kategorii klas IV-VI wystąpiły: Katarzyna Mazurkiewicz , Klaudia Pala oraz Daria Piotrowska, które rywalizowały ze swoimi rówieśniczkami z gminnych szkół.

        • II MIEJSCE W TURNIEJU MATEMATYCZNO-SPRAWNOŚCIOWYM
          • II MIEJSCE W TURNIEJU MATEMATYCZNO-SPRAWNOŚCIOWYM

          • 14 kwietnia w rywalizacji w TURNIEJU MATEMATYCZNO-SPRAWNOŚCIOWYM klasa III zdobyła II miejsce spośród gminnych szkół podstawowych. Konkurs był skorelowany z wysiłkiem fizycznym i umysłowym. Uczniów dopingowała, jak również przygotowywała do realizacji zadań wychowawczyni Pani Marzanna Gal.

            GRATULACJE!

          •  

            II   HUMANISTYCZNY OBÓZ NAUKOWY

             

            Początek kwietnia 2015 obfitował dla uczniów klasy VI i V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie  w wiele ciekawych wydarzeń. Jedną atrakcji, było uczestnictwo uczniów w II Humanistycznym Obozie Naukowym w Szklarskiej Porębie.  Piętnastu uczniów  pod opieką  Dyrektora Szkoły – pana Dariusza Kunaszko wyjechało na obóz, który trwał od 8 do 12  kwietnia.

            Kwintesencją wypoczynku była nauka poprzez doświadczenie, którą uczniowie szybko przyswajali w czasie wycieczek i warsztatów. Poszerzali swoje wiadomości z zakresu historii regionu i języka polskiego. Niewątpliwym atutem wyjazdu były liczne wycieczki, które podnosiły kompetencje uczniów w zakresie poznawania regiony. Młodzież zdobywała swoje pierwsze doświadczenia turystyczne pod opieką przewodnika górskiego oraz ukierunkowywana była na przestrzeganie bezpieczeństwa w górach

            Pęciodniowy pobyt bardzo szybko minął, ale pomimo to uczniowie skorzystali z wielu atrakcji. Do najważniejszych należy zaliczyć:

            • Wycieczkę autokarową do Cieplic, w czasie której zwiedzili miasto oraz znajdujące się w nim Muzeum Przyrody, w której znalazły również miejsce eksponaty dotyczące historii. Zdziwienie u niektórych osób wzbudziło to, że historia naszego regionu jest tak barwna i ciekawa. Jednocześnie uczniowie skorzystali z atrakcji Term Cieplickich , gdzie mogli zregenerować swoje siły psychofizyczne.
            • Imprezę regionalną – „Chrzest Waloński” , na którym uczniowie zdobyli umiejętności rozróżniania kamieni półszlachetnych, zostali zapoznani z historią Walończyków oraz zdobyli tytuły młodych czeladników i wiedźm walońskich. Wszystko to odbyło się w klimatycznej i pięknej oprawie i zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami dla każdego ucznia.
            • „Wieczór Legend Karkonoskich”  - uczniowie z wypiekami na twarzy wysłuchali fascynujących historii o historycznych i legendarnych postaciach związanych z częścią Sudetów, w której się znajdowaliśmy. Wieczór prowadzony był przez dr Beatę Rynkiewicz oraz Dariusza Kunaszko, którzy w specyficzny sposób wprowadzili uczniów w klimat minionych epok.
            • Zwiedzanie atrakcji turystycznych znajdujących się w Szklarskiej Porębie, m.in. Wodospadu „Kamieńczyka” i „Szklarki”, „Kruczych Skał”, „Krzywych Baszt”  - ,”Chybotka” poznali historie i legendy związane z tymi miejscami.
            • W pamięci długo zapadnie również wizyta w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie uczniowie mieli okazję do zapoznania z wieloma obszarami wiedzy dotyczącej fauny i flory oraz historii regionu
            • Jedną z najważniejszych atrakcji podczas pobytu w czasie kalendarzowej wiosny, był na pewno… śnieg, którego nie brakowało. Młodzież maksymalnie skorzystała z jego uroków uprawiając zimową piłkę nożną, budując rzeźby w śniegu.

             

            Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie mieli również okazję kształtować swoje umiejętności komunikacyjne, ponieważ poznali grupę rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej Górze, którzy podobnie jak oni, odpoczywali w Szklarskiej Porębie. Nawiązały się wspólne przyjaźnie, a dodatkowo można było zaobserwować u młodzieży predyspozycje organizacyjne, gdyż wspólne imprezy kulturalne takie jak karaoke, dyskoteki, turnieje tenisa stołowego, ognisko z pieczeniem kiełbasek pokazały, że uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie cechuje wysoka kultura osobista.

            Pobyt w Szklarskiej Porębie dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń, a chwile spędzone razem na długo pozostaną w naszej pamięci.

        • Konkurs Matematyczno-Sprawnościowy klas I-III
          • Konkurs Matematyczno-Sprawnościowy klas I-III

          • Konkurs miał na celu wykazanie się umiejętnościami szybkiego liczenia oraz dokładnością i szybkością wykonywania zadań sprawnościowych.

            W turnieju uczestniczyły wszystkie dzieci z klas I-III z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kruszynie. Każdy z uczestników rozwiązywał zadania /działania matematyczne, oraz brał udział w konkurencjach sprawnościowych.

            Dzieci wykonywały działania matematyczne na poziomie swojej klasy.

            Zespół uczniów mógł zdobyć punkty za czas wykonania konkurencji sprawnościowej i osobne punkty za poprawne rozwiązanie działań matematycznych. Punkty sumowano, co pozwoliło wyłonić zwycięzców.

            W konkursie brały udział trzy zespoły, każdy złożony z uczniów klas I, II i III. O przynależności do danej drużyny zadecydowało wcześniejsze losowanie.

            We środę 8 kwietnia dzieci z klas I-III zebrały się na sali gimnastycznej w strojach sportowych. .

            Na sali były już przygotowane zadania matematyczne i konkurencje sportowe.

            Każda klasa miała inny poziom trudności konkurencji sportowych i tak:

            Konkurencje dla klas I

            Tura 1 – bieg- przejście przez szarfę – bieg – jeden skok na skakance – bieg  - zadanie matematyczne – powrót biegiem.

            Tura 2 – bieg – ułożenie wieży z 8 klocków znajdujących się w hula-hop – bieg – zadanie mat. – bieg rozłożenie wieży w hula hop – bieg

            Tura 3 skoki na piłce „uszatce” – zadanie matematyczne – powrót biegiem z piłką w ręce

            Konkurencje dla klasy II :

            Tura 1 – bieg z piłeczka pingpongową na łyżce – zadanie mat – powrót biegiem

            Tura 2 bieg rzut 3 woreczkami na materac bieg – zadanie matematyczne – bieg – zebranie woreczków z materaca i włożenie do koła przed szarfą – bieg

            Tura 3 – bieg – rozłożenie 5 woreczków do 5 kółek (sadzenie ziemniaków) –zadanie matematyczne – w drodze powrotnej zbieranie woreczków.

            Konkurencje dla klasy III :

            Tura 1 – bieg slalomem z kozłowaniem piłki – zadanie mat. – powrót biegiem

            Tura 2 –toczenie piłki przy pomocy laski – zadanie matematyczne – powrót biegiem

            Tura 3 – toczenie piłki lekarskiej – zadanie matematyczne – toczenie piłki w drodze powrotnej

             

            Bawiącym się dzieciom dzielnie sekundowali rówieśnicy

                     Dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną i dobrą znajomością matematyki.

                     Rywalizacja była bardzo wyrównana i wszystkie dzieci zasłużyły na nagrody, które wręczyła komisja w składzie: Beata Chmielik,, Joanna Czaplicka, Jolanta Pańczak , Marzanna Gal.

                      Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

                     Cały konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Marzanna Gal i Jolanta Pańczak przy współpracy wychowawców klas i pana Marka Kwaśniaka.

        • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
          • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

          • W dniu 30 marca 2015r. w Zespole szkól Mechanicznych w Bolesławcu odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej.  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie reprezentował Szymon Biegała – uczeń klasy VI, który 27 lutego 2015r. w gminnych eliminacjach otrzymał awans do etapu powiatowego. Szymon w kategorii szkół podstawowych był bezkonkurencyjny i zdobył I miejsce oraz cenne nagrody rzeczowe m.in. rower górski, odtwarzacz MP4, pamiątkową statuetkę oraz dyplom.  Warto podkreślić, że Szymon rywalizował ze szkołami całego powiatu bolesławieckiego, a zakres pytań, na które musiał odpowiedzieć oscylował na poziomie profesjonalnej wiedzy zawodowych strażaków. Turniej składał się z dwóch etapów: części pisemnej oraz ustnej połączonej z wiedzą praktyczną. Doskonałe przygotowanie ucznia przyczyniło się do osiągnięcia sukcesu oraz następnego awansu do Turnieju Ogólnopolskiego Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 17 kwietnia 2015r. w Nowej Rudzie.

            Dyrektor ZS-P Kruszyn

          • PROJEKT "SZKOŁA WSPÓŁPRACY"

          •  

            Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w około 1000 (edycja 2013/14) i około 200 (edycja 2015) podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. W bieżącym roku Zespól Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie przystąpił do projektu. Naszą szkołę będzie reprezentować sześć osób:

            dwóch nauczycieli: Pani Marzanna Gal i Ewa Śliwińska 

            dwoje rodziców: Pani Renata Biegała oraz Barbara Tomaszewska Chwała

            dwóch uczniów: Karolina Chwała i Szymon Biegała

          • DZIEŃ MARCHEWWKI

          • 13.03.2015r obchodziliśmy w zerówce Dzień Marchewki. Był to kolejny, specjalny dzień w naszej grupie. Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i o tym, dlaczego warto jeść marchewki. Od samego rana byliśmy bardzo podekscytowani. Dzieci pokolorowały i wycięły  marchewkowe sylwetki, a następnie wspólnie wykonaliśmy opaski na głowę. Przeczytaliśmy wiersz „Marchewka” Jana Brzechwy i przystąpiliśmy do przygotowania soku. Dzieci obrały marchewki oraz jabłka,  z których powstał pyszny napój. Każdy przedszkolak spróbował zdrowego i samodzielnie wykonanego soku. Na koniec przystąpiliśmy do konkursu. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące marchewki. Ten dzień był bardzo wesoły i zdrowy a także pomarańczowy. Dzień Marchewki realizuje założenia programu, do którego przystąpiła nasza grupa - „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu jest między innymi popularyzacja ochrony przyrody oraz zwrócenie uwagi na zdrowe odżywianie – spożywanie warzyw i owoców. Wcześniej przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, które rozpoczynały naszą przygodę z Kubusiem i dowiedziały się, co to znaczy być Kubusiowym Przyjacielem Natury oraz poznały znaczenie słowa recykling.

            Izabela Martyniak - Jaworska

          • ZJEDZ JABŁUSZKO...

          •  

            W dniu 4.03.2015r. Zespól Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie został dosłownie zasypany … jabłkami, pysznymi owocami, które zostały z inicjatywy Gminy Bolesławiec dostarczone do wszystkich szkół. Uczniowie oraz przedszkolaki mogą spożywać pyszne owoce na każdej przerwie. Niewątpliwie jest to urozmaicenie diety. Jabłka są dostępne bez ograniczeń w każdej klasie oraz w wydzielonym miejscu przy sekretariacie szkoły.  Warto zaznaczyć, że szkoła bierze udział i organizuje wiele programów prozdrowotnych- owoce w postaci jabłek są niewątpliwie smacznym uzupełnieniem wszystkich działań w ramach projektu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE.

            ŻYCZYMY SMACZNEGO!

            Dyrektor ZSP w Kruszynie

        • DZIĘKUJEMY!
          • DZIĘKUJEMY!

          •  

            Zakończyl się pierwszy etap cyfryzacji w naszej szkole. Wszystkie sale lekcyjne zostały wyposażone w projektory multimedialne na stałe zamontowane w każdej klasie. Dzięki temu, każdy nauczyciel bez przeszkód może korzystać z materiałów multimedialnych- prezentowanych na lekcji i jeszcze bardziej uatrakcyjniać przeprowadzane zajecia. Wszystkie te dzialania były wspierane przez rodziców, którzy z niespotykanym zaangażowaniem zawsze wspierali i wspierają dzialania szkoły. Ostatni montaż projektorów za kwotę 7.700 zł odbył się podczas ferii zimowych.Rada Rodziców sfinansowała cała usługę z funduszy zebranych podczas organizacji Balu Andrzejkowego. Wiemy, że zawsze mogliśmy i możemy liczyć na pomoc rodziców, którzy uważają szkolę za coś więcej niż instytucję.

            W IMIENIU CAŁEJ SPOLECZNOŚCI ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W KRUSZYNIE BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ZAANGAŻOWANIE, SERCE I ŻYCZLIWOŚĆ WSZYSTKIM RODZICOM.

            DYREKTOR ZSP KRUSZYN